Bydgoszcz
2C
Przelotne opady
94% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 3 • L 0
3C
Sob
3C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFestiwal Camerimage zakończony. Kto otrzymał Złotą Żabę?
camerimage 2016
20.11.2016 | 20:09

Festiwal Camerimage zakończony. Kto otrzymał Złotą Żabę?

W sobotę wręczono festiwalowe nagrody.

Na zdjęciu: Festiwal Camerimage odbył się po raz 24.

Fot. mat. prasowe (fragment plakatu)

W sobotę zakończył się 24. Festiwal  Camerimage. Podczas gali rozdano nagrody dla wyróżnionych filmów.

Najważniejsze wyróżnienie otrzymał Greig Fraser za zdjęcia do filmu „Lion. Droga do domu” w reżyserii Gartha Davisa. Australijczyk z powodu prac nad kolejnym filmem nie mógł pojawić się na gali, ale przemówił do widzów z przygotowanego na tę okazję nagrania.  Srebrna Żaba trafiła do Bradforda  Younga  („Nowy początek”), a Brązową Żabę otrzymał Anthony Dod Mantle za zdjęcia do filmu „Snowden” w reżyserii Olivera Stone’a.

W konkursie filmów polskich zwyciężył film „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego, do którego zdjęcia wykonał Kacper Fertacz, Grand Prix w konkursie pełnometrażowych filmów dokumentalnych przyznano filmowi „Tempestad”, a w sekcji dokumentów fabularyzowanych nagrodę otrzymał film „Notes on Bilndness”. Najlepszym krótkometrażowym filmem dokumentalnym został „I’m not from here” Pablo Valdesa.

W kategorii etiud studenckich Złotą Kijankę otrzymała Rachel Liew za zdjęcia do filmu „Han”, srebrną Martyna Jakimowska („Lato”), a brązową – Arend Krause za film „Yahrzeit”. Najlepszym debiutem reżyserskim był „Alojzy” ze zdjęciami Simona Fasslera. W konkursie debiutów operatorskich wyróżniono film „My Angel”, a w sekcji pilotów najlepsza była „Długa noc: Plaża”. Najlepszym wideoklipem został Massive Attack – Voodoo in my blood (ft. Young Fathers), a najlepsze zdjęcia przedstawiono w wideoklipie Mykki Blanco „Highschool Never Ends” (ft. Woodkid)

Konkurs spotów reklamowych „Fundusze europejskie w kadrze” wygrały Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz dom produkcyjny FlyFilm za spot Nauka i Biznes – związek idealny.


Powiązane treści