Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Festiwal Muzyka u Źródeł, czyli muzycznie i klimatycznie. Już od soboty!

Dodano: 03.11.2021 | 13:23

Na zdjęciu: Festiwal rozpocznie się 6 listopada.

Fot. mat. nadesłane

W najbliższą sobotę – 6 listopada – rozpoczyna się festiwal „Muzyka u Źródeł”. Co roku koncerty w zabytkowej hali pomp wodociągowych przyciągają sympatyków muzyki – klasycznej, jazzu, a w tym roku również muzyki musicalowej. Koncerty wyróżnia ich niezwykły nastrój i duża dbałość organizatorów o bliski kontakt publiczności z muzyką. Z uwagą dobierany jest repertuar festiwalu – w tym roku równie różnorodny, tak jak w poprzednich latach.

Festiwal zainauguruje koncert #milongowo – trio Kuropaczewski, Frąckiewicz i Miler zagrają porywający program, którego tematem przewodnim będzie muzyka w rytmie tanga.

Kolejnego wieczoru 7 listopada, na scenie pojawią się fantastyczni soliści polskich teatrów muzycznych – Zofia Nowakowska, Edyta Krzemień, Damian Aleksander, Jarek Oberbek i Janek Traczyk. Usłyszymy bardziej i mniej znane piosenki z filmów i spektakli muzycznych.

Święto Niepodległości w tym roku będzie można uczcić podczas wieczornego koncertu z muzyką polską w wykonaniu Michała Francuza i Barock Quartet – w programie kwintety fortepianowe Grażyny Bacewicz i Juliusza Zarębskiego.

Na 12 listopada organizatorzy zaplanowali koncert pn. #romantycznie. W programie serenady Piotra Czajkowskiego i Carla Reinecke w wykonaniu festiwalowej orkiestry, która od kilku edycji cieszy się sympatią publiczności.

W ostatni festiwalowy wieczór na scenie pojawią się niezwykle wszechstronni muzycy – Gypsy Swing Quartet, którego liderem jest Siergiej Wowkotrub – skrzypek pochodzący z Ukrainy. Muzycy w świeży i oryginalny sposób prezentują muzykę ze świata jazzu i rozrywki, co spotyka się z entuzjazmem publiczności.

Bilety na koncerty można nabyć przez stronę internetową organizatora – www.muzykauzrodel.com. Aktualnie bilety na koncert #musicalowo są już wyprzedane. Na wszystkie pozostałe wydarzenia będzie można również kupić bilety w kasie przed koncertem.

Festiwal jest realizowany przy udziale środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Miasta. Głównym Mecenasem festiwalu jest przedsiębiorstwo Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy. Koncerty odbywają się w Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242 w Bydgoszczy. MetropoliaBydgoska.PL jest patronem medialnym festiwalu.

Program festiwalu

#milongowo
6.11.2021 – sobota, godz. 18.00

Łukasz Kuropaczewski – gitara
Maciej Frąckiewicz – akordeon
Bartek Miler – perkusjonalia

I. Albeniz – Asturias
L. Boccherini – Grave i Fandango
A. Schnittke – Suita w Dawnym Stylu
J. Rabinski – Il Vento Sferza
C. Tavolaro – Milonga
T. Gubitsch – Travesuras

#musicalowo
7.11.2021 – niedziela, godz. 18.00

Soliści:
Zofia Nowakowska
Edyta Krzemień
Janek Traczyk
Damian Aleksander
Jarosław Oberbek

Marek Lipski – piano
Andrzej Olewiński – gitara
Andrzej Solarski – bass
Wojciech Bylica – perkusja
oraz
Barock Quartet

Najpiękniejsze utwory ze spektakli musicalowych, zachwycające publiczność na całym świecie. Zapraszamy na muzyczną podróż od Warszawy, przez Paryż, do Nowego Jorku. W programie przeboje znane z takich musicali jak Upiór w operze, Piloci, Notre Dame de Paris, Les Miserables, Jesus Christ Superstar, Grease i in.

#klasycznie
11.11.2021 – czwartek, godz. 18.00

Michał Francuz – fortepian
Barock Quartet:
Wojciech Kołaczyk – skrzypce
Dariusz Groblewski – skrzypce
Zbigniew Szczęch – altówka
Michał Litwa – wiolonczela

J. Zarębski – Kwintet fortepianowy g-moll op. 34
G. Bacewicz – I Kwintet fortepianowy

#romantycznie
12.11.2021 – piątek, godz. 18.00

Festiwalowa Orkiestra Kameralna

P. Czajkowski – Serenada na smyczki c-dur op. 48
C. Reinecke – Serenada na smyczki g-moll op. 242

#swingowo
13.11.2021 – sobota, godz. 18.00

Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet w składzie:
Siergiej Wowkotrub – skrzypce
Jacek Serczyk – gitara
Tomasz Kobiela – gitara
Piotr Górka – kontrabas

Na obszerny repertuar zespołu składają się głównie standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego. Koncerty kwartetu to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments