Bydgoszcz
5C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 5 • L 5
2C
Nd
2C
Pon
-0C
Wt
-1C
Sr
-3C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFestiwal Prapremier zakończony. Przyznano nagrody i wyróżnienia
prapremiery_fb_1920x1080_b
15.10.2018 | 19:15

Festiwal Prapremier zakończony. Przyznano nagrody i wyróżnienia

Na zdjęciu: Festiwal Prapremier corocznie odbywa się w bydgoskim teatrze.

Fot. mat. prasowe

Zakończył się tegoroczny Festiwal Prapremier w Teatrze Polskim. Przyznano trzy równorzędne nagrody oraz trzy wyróżnienia.

Jury festiwalu obradowało w składzie: Małgorzata Sikorska-Miszczuk (przewodnicząca), Jacek Kopciński, Seb Majewski i Paweł Miśkiewicz. Równorzędne nagrody w wysokości 6 tysięcy złotych postanowiono przyznać Krystynie Jandzie „za kreację, która przywraca sens i powagę obywatelskiemu zaangażowaniu artysty w sprawy publiczne” w spektaklu „Zapiski z wygnania”; Sandrze Korzeniak i zespołowi aktorskiemu spektaklu „Pod presją” „za kreację zbiorową umożliwiającą stworzenie nieoczywistego, intymnego portretu psychologicznego bohaterki” oraz twórcom spektaklu „Cezary idzie na wojnę” za udaną próbę stworzenia oryginalnej formy teatralnej i wykorzystanie jej do podjęcia dyskusji z tradycyjnym modelem męskości.

Przyznano także trzy wyróżnienia, które trafiły do Małgorzaty Witkowskiej za rolę w spektaklu „Sprawa. Dzieje się dziś”, Jana Sobolewskiego za rolę w spektaklu „Żaby” (po 2 tysiące złotych) oraz za za bezpretensjonalny dialog na temat polskości, jej mitów i kondycji, prowadzony z szacunkiem dla przeszłości i teraźniejszości przez dramatopisarza i polsko-irański zespół spektaklu „Uchodź! Kurs uciekania dla początkujących” (3 tysiące złotych).

Powiązane treści