Bydgoszcz
9C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 11 • L 8
11C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFestiwal Smaku w Grucznie był zagrożony. Nie dlatego, że trzynasty…
08.04.2018 | 08:18

Festiwal Smaku w Grucznie był zagrożony. Nie dlatego, że trzynasty…

Na zdjęciu: Trudno sobie wyobrazić Gruczno bez Festiwalu Smaku...

Fot. Stanisław Gazda

Trzynasta edycja Festiwalu Smaku Gruczno 2018 jednak odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia 2018 roku. Jednak, gdyż bardzo niewiele brakowało, a w tym roku festiwal by się nie odbył.

Poza niezaprzeczalnym atutem samym w sobie, iż co roku jest  ten festiwal Mekką polskich poszukiwaczy dobrych smaków i regionalnych produktów – jego docenianym przez wszystkich walorem było to, że mimo dużej (40 tysięcy) liczby zwiedzających, raczej nie było problemu ze znalezieniem miejsca do zaparkowania. Choć to właśnie parkingi, spędzały zawsze organizatorom sen z oczu i były dla nich największym problemem. Jakby tego było mało, w tym roku budowa drogi S-5 dolała oliwy do ognia i niemal pokrzyżowała szyki organizatorom tej największej kulinarnej i wystawowej imprezy w Polsce.

Dwa położone najbliżej budowy drogi parkingi zostały zajęte przez wykonawców S5. Prowadzone przy tej okazji na wielką skalę prace ziemne, pozbawiły Festiwal wielu miejsc parkingowych. Przy tak dużym ruchu jaki generuje festiwal, zapewnienie bezpieczeństwa imprezy i w ogóle jej zorganizowanie stało pod wielkim znakiem zapytania. Na szczęście władze wojewódzkie i powiatowe włączyły się do pomocy, więc można było podać termin tegorocznej imprezy.

Ale trzeba będzie kompletnie zmienić organizację ruchu i znaleźć dodatkowe miejsca do parkowania – czym właśnie obiecali zająć się pospołu UM i Starosta. Jest poza tym wiele różnych drobnych spraw, w których mamy nadzieję otrzymać pomoc – wyjaśnia Wiesław Karpusiewicz – jeden z organizatorów imprezy.


Powiązane treści