Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Festiwal Smaku w Grucznie już w ten weekend

Dodano: 18.08.2023 | 16:09

Na zdjęciu: Festiwal Smaku w Grucznie co rok przyciąga rzesze turystów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Festiwal Smaku w Grucznie to cykliczna impreza, która przyciąga wielu mieszkańców Bydgoszczy i regionu. Tegoroczna edycja odbędzie się już w ten weekend.

XVII Festiwal Smaku w Grucznie ma charakter festynu plenerowego, w czasie którego twórcy i producenci prezentują, poddają degustacji, a także sprzedają swoje wyroby. Imprezie towarzyszą występy artystyczne i koncerty. Partnerem wydarzenia jest województwo kujawsko-pomorskie, a marszałek województwa Piotr Całbecki objął je honorowym patronatem.

Podczas Festiwalu Smaku w Grucznie będzie można skosztować wyrobów na wielu stoiskach, m.in. restauracji Biesiadna Chata z Wąsosza czy marki Niech Cię Zakole. Organizatorzy – Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły – podkreślają, że na festiwal przyjedzie ponad sto wystawców z całej Polski. W programie imprezy znajdą się też pokazy psów pasterskich, starych ciągników oraz zwiedzanie starego młyna w Grucznie.


CZYTAJ TAKŻE O FESTIWALU WISŁY W BYDGOSZCZY


Festiwal w powiecie świeckim słynie również z Międzynarodowego Turnieju Nalewek. Podczas tegorocznej edycji zgłoszono rekordową liczbę alkoholi – 215; komisja konkursowa wybrała już finalistów we wszystkich siedmiu kategoriach. Ogłoszenie zwycięzców turnieju, jak i konkursów na Smak Roku i Miód Roku nastąpi w sobotę, 19 sierpnia o godzinie 17:00 podczas gali festiwalowej.

Festiwal Smaku w Grucznie. Godziny imprezy, dojazd

Festiwal Smaku w Grucznie (powiat świecki) odbędzie się ten weekend – 19-20 sierpnia. W sobotę stoiska będą czynne w godzinach 10:00 – 20:00, a w niedzielę od 10:00 do 17:00.

Dojazd na wydarzenie zapewnia droga ekspresowa S5 – by w weekend dostać się na Festiwal Smaku, należy zjechać z drogi ekspresowej na węźle Gruczno. Czas dotarcia z Bydgoszczy do Gruczna wynosi ok. 30-40 minut (z Fordonu 25 minut).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gregrex
Gregrex
9 miesięcy temu

W tym roku sobie odpuszczę, obawiam się że będzie to głównie festiwal drożyzny, nie będę kupował wędlin po 100zł i sera po 190zł/kg.