Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 5 • L 3
1C
Sr
1C
Czw
0C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFestiwal z zakręconymi dniami muzyki
zakręcone dni muzyku (Copy)
31.08.2016 | 07:55

Festiwal z zakręconymi dniami muzyki

Edukacja muzyczna po nowemu...

Na zdjęciu: Fragment plakatu

Fot. materiały organizatora

„Zakręcone dni muzyki” rozpoczynają się w najbliższy piątek (2 września). Drugiego dnia (sobota 3 września) odbędą się cztery koncerty. Ostatni dzień festiwalu  w niedzielę 4 września. Łącznie przewidziano dziewięć koncertów, z czego siedem odbędzie się w gmachu bydgoskiej filharmonii, a po jednym w Pałacu Lubostroń oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Przyciąganie nowych słuchaczy i przygotowanie ich do odbioru muzyki klasycznej, to główny zamysł nowej propozycji Filharmonii Pomorskiej, adresowanej zwłaszcza do dzieci.

Koncert „Strachy na Lachy” otworzy Festiwal, którego ideą jest przełamywanie uprzedzenia do muzyki klasycznej, przyciągnięcie nowych słuchaczy i przygotowanie ich do odbioru muzyki klasycznej. Pomysłodawcy chcą zainspirować nowych odbiorców do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym naszego miasta i regionu, stąd w programie Festiwalu aż 9 koncertów adresowanych do słuchaczy w różnym wieku, dla dorosłych i dla dzieci, bez względu na poziom muzycznego przygotowania.

Program koncertu został tak skonstruowany, by zachwycić i nie znudzić, i stąd popularne kompozycje: tańce Brahmsa oparte na węgierskich motywach ludowych, pełna pięknych melodii Wełtawa Smetany czy jeden z najpiękniejszych walców w dziejach muzyki – Walc kwiatów Czajkowskiego. Ponadto kapitalna muzyka Johna Williamsa do kosmicznej sagi Gwiezdnych wojen, z musicalu Upiór w operze Webbera, którego słynną partię Christine Daaé wykona Edyta Krzemień. Towarzyszyć jej będzie jako tytułowy bohater musicalu Upiór w Operze Przemysław Zubowicz. Solistom akompaniować będzie Orkiestra ZAKRĘCONYCH DNI MUZYKI, pod batutą maestro Kaia Bumanna, który od września 2015 pełni obowiązki szefa artystycznego Filharmonii Pomorskiej.

 

 

 

 


Powiązane treści