Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły. Będą lokalne potrawy i produkty oraz konkurs

Dodano: 12.06.2022 | 19:32

Na zdjęciu: Festyn odbędzie się w sobotę, 25 czerwca.

Fot. mat. partnera

Fundacja czAR(T) Krzywogońca zaprasza na wyjątkowe wydarzenie łączące poezję i tradycję słowiańską.  25 czerwca w wiosce Krzywogoniec w Borach Tucholskich zagości V edycja „Festynu Poetyckiego Leśnej Pszczoły ze Świętojańskim Poezjowaniem”.

Impreza odbędzie się w dwóch lokalizacjach w Krzywogońcu:  po południu w budynku Galerii Sztuki Krzywogoniec 53 i wieczorem  w amfiteatrze nad jeziorem Krzywogoniec. Lokalizacje te dzieli 15 minut spaceru.

Popołudniowy Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły w Galerii Krzywogoniec 53.

O fascynacjach przyrodą w poezji opowie  Beata Anna Symołon, znana krakowska gospodyni salonów literackich. W klimat imprezy wprowadzą też swoimi gawędami Marcin Kostrzyński, popularny dziennikarz oraz  Nadleśniczy z Trzebcin  Piotr Kasprzyk.

Podczas całej imprezy będzie można podziwiać rzeźby artysty z Kęsowa –  Romana Ziemey. Nagrody przez niego wykonane  –  statuetki pszczół – pofruną do zwycięzców finału V ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „O Złotą Pszczołę”.

Na koniec, aby gościom nie zabrakło sił, na poczęstunek zaproszą wierszem gospodynie z gminy Cekcyn. W menu dania regionalne oraz coś z pokrzyw.

Wieczorne Świętojańskie Poezjowanie nad jeziorem w Krzywogońcu

Amfiteatr nad jeziorem będzie miejscem finałów dwóch ogólnopolskich konkursów nawiązujących do tradycji Nocy Świętojańskiej: konkursu poetyckiego jednego wiersza „Woda i ogień” oraz konkursu „Na Najładniejszy Wianek”. Warunkiem wstępu na scenę i odczytania własnego utworu jest tradycyjny wianek na głowie upleciony z polnych kwiatów. Na konkursy można się zgłaszać do ostatniej chwili – trzeba po prostu przyjść do amfiteatru. Na zwycięzców czekają akcyjne nagrody pieniężne oraz upominki.

– Na sam koniec zapalimy ognisko i  posłuchamy poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu Remiza: Remiego Juśkiewicza i Krzysztofa Kosińskiego. Podczas całej wieczornej części imprezy w Amfiteatrze będzie możliwość zakupienia produktów/potraw lokalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich gminy Cekcyn oraz kupienia napoi w przenośnym sklepie – zapraszają organizatorzy.

Więcej informacji na www.cz-art.org.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments