Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoFilip Springer przyjeżdża do Bydgoszczy. Spotkanie z nim już za kilka dni w „Pomorzaninie”
filip springer bydgoszcz
18.09.2020 | 10:04

Filip Springer przyjeżdża do Bydgoszczy. Spotkanie z nim już za kilka dni w „Pomorzaninie”

Na zdjęciu: Filip Springer to reportażysta, dokumentalista życia polskich miast i autor głośnych książek o tematyce miejskiej.

Fot. Lechosław Kwiatkowski

W ramach bydgoskich obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu, stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych organizuje spotkanie z Filipem Springerem – reportażystą, dokumentalistą życia polskich miast i autorem głośnych książek o tematyce miejskiej, takich jak „Wanna z kolumnadą”. 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, zainicjowany w 2002 roku przez Komisję Europejską, tradycyjnie odbywa się w drugiej połowie września. W jego obchody zaangażowało się miasto Bydgoszcz – w ramach promowania alternatywnych środków transportu miasto na kilka dni zlikwiduje parking przy ulicy Mostowej. – W zamian pojawi się strefa zrównoważonego transportu. W organizację strefy włączyły się także stowarzyszenia zajmujące się tą tematyką. Od piątku, 18 września do wtorku, 22 września czekamy na mieszkańców, którzy przyjadą do nas na rowerze, hulajnogą lub innym ekologicznym środkiem transportu – mówi Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą.


CZYTAJ WIĘCEJ: Znika parking na Mostowej. Na kilka dni zajmą go rowery i hulajnogi


Na zakończenie obchodów, – we wtorek, 22 września – Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych oraz Bydgoska Federacja Ruchów Miejskich w Bydgoszczy zapraszają na spotkanie z reportażystą Filipem Springerem, dokumentalistą życia polskich miast i autorem głośnych książek o tematyce miejskiej, takich jak: „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u”, „Wanna z kolumnadą”, „Księga zachwytów” czy „Miasto Archipelag”.

– Podczas spotkania porozmawiamy, jakie wyzwania stoją przed współczesnymi miastami i jakie są pomysły włodarzy by im sprostać. Co deklarują, że robią – a co robią. Jak się ma globalna katastrofa klimatyczna do życia w przeciętnym polskim mieście? Co jest potrzebne do poprawy jakości zamieszkania w mieście i przemieszczania się po nim? – podkreśla Społeczny Rzecznik Pieszych.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 22 września o godz. 18:00 w Kinie Pomorzanin (Gdańska 10). Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy na stronie: pomorzan.in/filip-springer – ilość miejsc jest ograniczona. Spotkanie poprowadzi Andrzej Tyczyno – zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej Bydgoszcz. Partnerami spotkania są: Kino Pomorzanin, Moderator Inwestycje, Księgarnia Skrzynka na Bajki i Miasto Bydgoszcz.

Organizatorzy przypominają o konieczności zachowania zasad reżimu sanitarnego w obiekcie – szczegóły są dostępne na stronie: www.kinopomorzanin.pl/covid. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek Filipa Springera.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści