Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Filmy na sylwestra i Nowy Rok. Wiele ciekawych propozycji!

Dodano: 28.12.2022 | 10:21

Na zdjęciu: Multikino zaprasza na pokazy przedpremierowe.

Fot. mat. partnera

Na sylwestrowy wieczór oraz na pierwszy dzień 2023 roku sieć kin Multikino przygotowała dla widzów wystrzałowy, przepełniony przedpremierowymi pokazami repertuar. Na wielkim ekranie będzie można zobaczyć między innymi: „W trójkącie”, „Niebezpieczni Dżentelmeni”, „Ślub doskonały”, „Na Twoim miejscu”, „Wieloryb”, „Wystrzałowe wesele” „Grę fortuny” oraz animację „Kot w butach. Ostatnie życzenie”. Ponadto w repertuarze cały czas jest „Avatar: Istota Wody” oraz inne ciekawe propozycje.

Zakończenie mijającego czy rozpoczęcie nowego roku w kinie? A może jedno i drugie, zwłaszcza, że  repertuar jest przepełniony specjalnymi, przedpremierowymi pokazami. W sobotę i w niedzielę będzie można obejrzeć „W trójkącie” – szaloną komedię, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów. Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!

Druga propozycja z przełomu 2022 i 2023 roku to „Niebezpieczni dżentelmeni” – iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”. Plejada wybitnych polskich aktorów odsłaniająca nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci. Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski jako artystyczne, naukowe i… celebryckie osobowości początku XX wieku w sensacyjnej historii, której próżno szukać na kartach podręczników! Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów.

Ponadto w Sylwestra i w Nowy Rok w Multikinie będzie można zobaczyć przedpremierowo komedię „Ślub doskonały”. Jak wiele rzeczy może pójść „nie tak” w najważniejszym dniu Państwa Młodych? O wiele, wiele… WIELE więcej niż myślisz. Na kinowym ekranie widzowie zobaczą Adama Woronowicza, Aleksandrę Adamską, Ewę Kasprzyk, Krzysztofa Stelmaszyka, Piotra Głowackiego, Magdalenę Lamparską, Aleksandrę Popławską, Pawła Deląga, Sandrę Staniszewską, Krzysztofa Czeczota, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Oświecińskiego, Filipa Chajzera i wielu innych. Ślub w filmie nie zapowiadał się najlepiej już od samego początku. Panna młoda (Aleksandra Adamska) jest w ciąży, a jej zaborcza mamusia (Ewa Kasprzyk) nie chce słyszeć o prawdziwym ojcu dziecka. Pan młody (Adam Woronowicz) w zasadzie nie zna swojej przyszłej żony, a do ożenku został zmuszony wymownym szantażem przez przyszłą teściową. Gdy nastaje dzień ślubu, rusza lawina zdarzeń. Pan młody budzi się w apartamencie dla nowożeńców z gigantycznym bólem głowy po hucznym wieczorze kawalerskim, u boku nieznajomej kobiety. Do drzwi rozlega się pukanie, trzeba działać szybko i ukryć kochankę w łazience. Całe szczęście to tylko drużba (Piotr Głowacki). Niestety chwilę później do tego samego pomieszczenia wpada przyszła panna młoda wraz ze swoją mamusią. Jeżeli obaj panowie chcą wyjść cało z tej niewygodnej sytuacji – muszą szybko wymyślić alternatywną wersję wydarzeń. To jednak tylko pogarsza sprawę, bo z każdego kolejnego kłamstwa wpadają w następne. Wkrótce okaże się, że tu każdy ma coś do ukrycia. Ten dzień zaczyna niebezpiecznie zapowiadać się jak największa katastrofa w życiu przyszłej teściowej, teścia, świadka, wedding planerki i wszystkich dookoła. Opresja, w jakiej się znaleźli i wyjście z niej cało, wydawać się będzie niemożliwą woltą. A nawet jeśli im się uda, będzie to tylko sekunda ciszy przed burzą i preludium do tego, co jeszcze ich czeka. Jedno wydaje się pewne: o tym ślubie jeszcze długo będzie się mówić. Tylko pytanie… czy tak, jak chciała mamusia?

Kolejna filmowa propozycja, który rozbawi na koniec mijającego lub na początek nowego roku do łez to komedia „Na Twoim miejscu”. Główni bohaterowie chcieli zmiany, nie zamiany! Kaśka i Krzysiek to młode małżeństwo z uroczym synkiem i mieszkaniem w malowniczej okolicy. Wydaje się, że powinni być szczęśliwi, a jednak są na skraju rozwodu. Pewnego poranka muszą zacząć współpracować jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez… zamianę ciał. Czy to sprawi, że inaczej spojrzą na siebie nawzajem i nauczą się empatii?

Widzowie zarówno w sobotę i w niedzielę będą mogli też spędzić czas na przedpremierowych pokazach komedii „Wystrzałowe wesele” reżysera „Pitch Perfect”. Na wielkim ekranie widzowie zobaczą jak zawsze zjawiskową Jennifer Lopez oraz Josha Duhamela i Jennifer Coolidge w szalonej komedii o jednym weselu, które może doprowadzić do wielu pogrzebów.

W repertuarze wybranych kin sieci Multikino widzowie znajdą również film „Wieloryb”, który zachwycił publiczność i krytyków na Festiwalu w Wenecji. Główny bohater Charlie już od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Podczas seansu na widzów czeka wielka kreacja aktorska Brendana Frasera. Za tę rolę został nominowany do Złotego Globu dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym.

1 stycznia 2023 roku we wszystkich kinach sieci Multikino widzowie będą mogli wziąć udział w przedpremierowych pokazach filmu „Gra fortuny”. Guy Ritchie twórca „Dżentelemenów”, „Przekrętu” i „Porachunków” z wielkim rozmachem wkracza w świat szpiegowskiego kina akcji. Humor w stylu „Ocean’s Eleven”, intryga na miarę najlepszych filmów o Bondzie, a wszystko w unikalnym stylu twórcy „Sherlocka Holmesa”. As wywiadu Orson Fortune i jego ekipa werbują największego gwiazdora Hollywood, by pomógł im udaremnić transakcję sprzedaży supernowoczesnej broni, która zagraża światu. Twardziel Jason Statham kontra złoczyńca Hugh Grant, a w drugim planie znakomity raper w swojej pierwszej dużej roli, czyli Bugzy Malone.

Dla najmłodszych kinomanów Multikino przygotowało na 31 grudnia br. i 1 stycznia 2023 roku przedpremierowo animację „Kot w butach. Ostatnie życzenie” – sequel nominowanej do Oscara® w 2011 roku animacji „Kot w Butach”. W filmie Kot w Butach odkryje, że jest pasjonatem przygód. Wykorzystał już wszystkie swoje osiem z dziewięciu istnień. Postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć mityczne „Ostatnie Życzenie” i przywrócić swoje dziewięć żyć.

Szczegółowy repertuar znajduje się na stronie www.multikino.pl.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments