Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h NNW
H 9 • L 8
4C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportFinałowy bieg cyklu Bydgoszcz na Orientację. Z nagrodami i niespodziankami
13.03.2019 | 13:54

Finałowy bieg cyklu Bydgoszcz na Orientację. Z nagrodami i niespodziankami

Na zdjęciu: Wiele z uczestników na biegi zabiera ze sobą swoich czworonożnych przyjaciół.

Fot. FB Bydgoszcz na Orientację

Jesienno-zimowy cykl biegów „Bydgoszcz na Orientację” dobiega końca. Finałowe ściganie odbędzie się już w tę niedzielę, 17 marca, w Puszczy Bydgoskiej w lasach Nadleśnictwa Solec Kujawski.

Ostatni z sześciu biegów będzie miał dokładnie takie same zasady, jak poprzednie wyścigi. W zależności od stopnia zaawansowania uczestnicy mają do wyboru trzy trasy – krótką, którą można pokonać razem z dziećmi, średnią i długą, która jest najtrudniejsza nawigacyjnie. Uczestnicy zawodów startują z minutowymi odstępami. Ich zadaniem jest odnalezienie wszystkich punktów, które są wyznaczone na otrzymanej przed startem mapie. Punkty w lesie oznaczone są biało-pomarańczowym lampionem. Po ich odnalezieniu zawodnik musi potwierdzić swoją obecność na nim za pomocą systemu elektronicznego (opaski z chipem).

Pierwsi zawodnicy wystartują już o 10:00. Start zawodników/zespołów na każdej trasie będzie się odbywał co 1 minutę. W wydarzeniu mogą wziąć wszyscy chętni, niezależnie od wieku. Wystarczy się wcześniej zapisać. Rejestracja zawodników odbywa się poprzez stronę internetową www.bno.bydgoszcz.pl. Tam znajdują się również wyniki zakończonych rund oraz mapy z trasami, które zawodnicy mieli do pokonania. Wpisowe wynosi 10 zł od osoby dorosłej i 5 zł od dziecka. Wypożyczenie chipa kosztuje 5 zł za zespół.

Po zakończeniu finałowego biegu, około godziny 13:00, zaplanowane jest uroczyste zakończenie całego cyklu. Podczas niego nastąpi rozdanie nagród zwycięzcom całego cyklu oraz upominków najmłodszym uczestnikom, którzy ukończyli wszystkie biegi. – Nie zabraknie też niespodzianek – zapewniają organizatorzy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści