Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Finisz prac na Borowikowej już blisko

Dodano: 11.05.2023 | 12:35

Na zdjęciu: Trwają prace na ul. Borowikowej w Białych Błotach.

Fot. Urząd Gminy Białe Błota

Zbliżają się do końca prace w ramach drugiego etapu budowy ulicy Borowikowej w Zielonce.
Inwestycja polega na gruntowej przebudowie 790-metrowego odcinka drogi. Wykonawca ułożył już jezdnię wykonaną z betonu asfaltowego. Jej szerokość to 5,5 m z poszerzeniem do 7,2 m na łuku. Powstało także obustronne pobocze o szerokości 0,75 m.
– Sąsiadujące z Borowikową posesje otrzymają zjazdy razem z chodnikami do każdej furtki, z kostki betonowej. Zadbano również o odwodnienie drogi: woda opadowa będzie odprowadzana poprzez odpowiednio ukształtowane spadki do rowów przydrożnych z obu stron ulicy – informuje Urząd Gminy Białe Błota.
Inwestycja obejmuje także przebudowę sieci elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej i wodociągowej oraz zabezpieczenie i regulację sieci występujących ułożonych w obszarze budowanej drogi. Zgodnie z projektem obsiane trawą zostały odcinki od krawędzi jezdni do granicy pasa drogowego.
Dzięki inwestycji ulica Borowikowa zostanie włączona do układu komunikacyjnego dróg dojazdowych w gminie. Po zrealizowaniu drugiego etapu zapewniona zostanie spójność z przebudowanym wcześniej 200-metrowym odcinkiem. Zgodnie z umową prace mają zostać wykonane do 24 lipca 2023. Ich koszt to ponad 2,5 mln zł. Inwestycję dofinansowano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
0 0 votes
Article Rating
Finisz prac na Borowikowej już blisko
Latest posts by Sebastian Torzewski (see all)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments