Bydgoszcz
11C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 13 • L 10
20C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
23C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesFirma informatyczna inwestuje w parku przemysłowym. Wybuduje centrum badawcze wirtualnej rzeczywistości [WIZUALIZACJE]
14.02.2021 | 11:51

Firma informatyczna inwestuje w parku przemysłowym. Wybuduje centrum badawcze wirtualnej rzeczywistości [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Firma Kantata wybuduje przy ulicy Matuszewskiego w parku przemysłowym centrum badawczo-rozwojowe za ponad 17 mln złotych.

Fot. mat. prasowe / BPPT

Firma Kantata jest kolejnym inwestorem, który związał się z Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym. Spółka zakupiła działkę, na której stanie nowoczesne centrum badawcze. Wartość inwestycji to ponad 17 milionów złotych.

Informację o finalizacji umowy nabycia terenu przy ulicy Matuszewskiego BPPT przekazał w piątkowe popołudnie. Na powierzchni niemal pół hektara znajdzie się Centrum Badawczo-Rozwojowe Nowoczesnych Technologii Kantata VR. Prowadzone mają tam być „nowatorskie prace z zakresu biznesu i rozwoju”.

Droga do inwestycji nie była łatwa, bowiem Kantata aż trzykrotnie składała wniosek o pozwolenie na budowę. Za pierwszym razem pozostał on bez rozpatrzenia, za drugim – został zawieszony i dopiero za trzecim razem (choć czasowo postępowanie także było wstrzymane) udało się dopiąć wszystkie formalności. Zgodę na inwestycję urząd miasta wydał w listopadzie ubiegłego roku.

Budowa nowego obiektu Kantaty wraz z zakupem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania pochłonie niemal 17,5 miliona złotych. Blisko osiem milionów złotych będzie stanowiło wsparcie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W centrum badawczym prowadzone będą prace w zakresie optymalizacji pracy mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z wykorzystaniem technologii VR (wirtualna rzeczywistość) oraz AR (rzeczywistość rozszerzona). Prace badawcze w związku z projektem rozpisano na cztery lata. Docelowo mają umożliwić świadczenie usługi inVPI (integracji danych pomiędzy niezależnymi systemami informatycznymi) oraz prezentacji produktów z wykorzystaniem technologii VR/AR.

Firma Kantana wywodzi się z Bydgoszczy i istnieje na rynku od dwudziestu lat. Aktualna siedziba spółki mieści się przy ulicy Nasypowej. Doczekała się ona również dwóch oddziałów w innych miastach – Poznaniu oraz Wrocławiu. Kantata zajmuje się obsługą informatyczną firm i ich cyfryzacją. Jest również partnerem spółki Comarch.

W nowym laboratorium spółki pracę ma znaleźć ponad 25 osób. Prace przy centrum badawczo-rozwojowym mają potrwać do końca bieżącego roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści