Bydgoszcz
5C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 5 • L 2
9C
Nd
11C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFlaga narodowa — jak ją zdobyć?
09.11.2015 | 14:18

Flaga narodowa — jak ją zdobyć?

Podpowiadamy, jak nabyć flagę, którą wywiesisz 11 listopada.

Na zdjęciu: Flaga Polski to jeden z symboli narodowych.

Fot. Wolny dostęp

Święto Niepodległości to doskonała okazja, by przyozdobić swój balkon biało-czerwoną flagą Polski. Zobacz, gdzie można ją nabyć w Bydgoszczy.

Flagi narodowe są sprzedawane w zaledwie kilku sklepach w naszym mieście. Na pewno dostępne są one w Bydgoskim Centrum Informacji przy ul. Stefana Batorego 2, gdzie kosztują 15 zł. Można je kupić też w sklepie z dewocjonaliami Veritatis mieszczącym się przy ul. Gdańskiej 54 w cenie 18 zł. Sprzedawane są także za 19,90 zł w sklepie Jaś i Małgosia przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 66A.

Poczta Polska również zajmuje się rozprowadzaniem tego symbolu narodowego. Polskie flagi sprzedawane są we wszystkich placówkach pocztowych oraz w filiach Urzędu Pocztowego. Oferowane są m.in. flagi narodowe za 13 zł i za 19,90 zł.

Można także uszyć flagę samemu lub zlecić to zadanie krawcowej, do której dostarczy się zakupiony materiał. Do listopadowego święta pozostało niewiele czasu, więc najlepszym rozwiązaniem będzie nabycie dwukolorowej (biało-czerwonej) tkaniny, gdyż wtedy wystarczy zrobić jedynie tunel na kijek. Korzystając z takiego materiału, wykonanie flagi zajmie znacznie mniej czasu, gdyż biała i czerwona tkanina są już ze sobą złączone, a koszt usługi krawieckiej może wynieść ok. 12 zł. Dwukolorowy materiał dostępny jest np. w sklepie Tom przy ul. Dworcowej 86, gdzie kosztuje 8,5 zł za 1 metr o szerokości 80 centymetrów.


Powiązane treści