Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Flisak wznawia kursy. Nawet auta wjadą na prom

Dodano: 03.08.2023 | 10:12

Na zdjęciu: Flisak wraca na wiślane wody.

Fot. Kinga Ściesińska

Po prawie miesiącu przerwy prom Flisak wznawia kursy. Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że stan Wisły pozwala także na przewóz pasażerów i rowerów.

Na początku lipca prom Flisak łączący Solec Kujawski z Czarnowem znów przestał zabierać auta na pokład. Obniżający się poziom najdłuższej polskiej rzeki sprawił, że 11 lipca – tak jak kilka tygodni wcześniej – rejsy statku zostały całkowicie zawieszone do odwołania.

Po niespełna miesiącu Zarząd Dróg Wojewódzkich podał, że rosnący stan wody na Wiśle pozwolił operatorowi wznowić od środy (2 sierpnia) kursowanie jednostki. Przy aktualnym stanie wody (3 sierpnia) prom na pokład zabiera również pojazdy.

Prom Flisak rozpoczął okres czteromiesięcznej próbnej eksploatacji 29 kwietnia. 13 maja statek uległ awarii i utknął z pasażerami i pojazdami na Wiśle. Pod koniec maja Flisak znów miał problemy techniczne. Im bliżej lata, tym problemów było więcej: 13 czerwca kursy zostały całkowicie zawieszone z uwagi na kolejne obniżenie stanu najdłuższej polskiej rzeki (już od początku czerwca prom nie zabierał aut). Po kilku dniach jednostka wróciła na wiślane wody, lecz mogli z niej korzystać wyłącznie piesi i rowerzyści.

1 lipca ZDW przekazał, że auta znów mogły wjechać na pokład statku. Takie rejsy nie trwały długo – 9 lipca prom przestał zabierać auta, a dwa dni później rejsy zostały całkowicie zawieszone. Do kiedy potrwa obecne funkcjonowanie Flisaka? – Najbardziej aktualne informacje związane z kursowaniem promu dostępne są w zakładce „kursowanie promu” w serwisie dla kierowców na stronie www-zdw-bydgoszcz.pl – informują drogowcy.

ZDW podaje również numer do kapitana jednostki, który ma udzielać aktualnych informacji o kursowaniu jednostki: 508 630 769.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romuch
Romuch
9 miesięcy temu

Dla porównania – proszę obejrzeć wideo na YouTube jak funkcjonuje most w Nowakowie, niedaleko Elbląga. Nietrudno się domyślić czemu zamieszczam ten przykład.