Flota zatopiona. Zawisza wygrał w Świnoujściu

Dodano: 05.10.2024 | 20:39

Na zdjęciu: Jakub Bojas zdobył zwycięską bramkę dla Zawiszy w wyjazdowym meczu z Flotą Świnoujście!

Po nieudanej wyprawie do Szczecina, Zawisza znów pojechał na Pomorze Zachodnie. Tym razem piłkarze pod wodzą Adriana Stawskiego sprawili kibicom radość, wygrywając z Flotą Świnoujście 2:3. Bramki dla bydgoszczan strzelili Patryk Mikita i Jakub Bojas.

Wyjazd do Świnoujścia to kolejna z serii jesiennych wypraw Zawiszy Bydgoszcz – klub do końca roku nie zagra na stadionie przy Gdańskiej 163 z uwagi na remont bieżni. Tydzień temu „Niebiesko-Czarni” przegrali w pobliskim Szczecinie z rezerwami Pogoni 2:1 po samobójczym golu w końcówce spotkania.

Po pierwszej połowie meczu z Flotą nastroje były mało optymistycznie – po pół godziny wyrównanej gry bramkarz Zawiszy Sebastian Sobolewski został pokonany przez Eryka Sobkówa. W drugiej połowie oblicze meczu zmienił Patryk Mikita. W 58. minucie sędzia podyktował „jedenastkę”, którą snajper zamienił na gola; niestety po siedmiu minutach bramkę dla gospodarzy strzelił Bartosz Krzysztofek. Ku uciesze przybyłych do Świnoujścia bydgoskich kibiców, tuż po chwili Mikita znów wyrównał stan gry, ponownie pokonując golkipera Floty z rzutu karnego. Końcówka spotkania należała do Zawiszy: w 86. minucie Alessio Valion nie miał szans z Jakubem Bojasem i na tablicy pojawił się wynik 2:3, który utrzymał się do ostatniego gwizdka. Trzy punkty jadą do Bydgoszczy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Makabryczny upadek Huckenbecka w GP Challenge. Jest komunikat o stanie zdrowia

Flota Świnoujście 2:3 Zawisza Bydgoszcz
Eryk Sobków 30, Bartosz Krzysztofek 64 – Patryk Mikita 58 (k), 67 (k), Jakub Bojas 86

Flota: Valion – Karajew, Weremko, Badowski, Skwara, Kwiecień, Sobków, Murawski, Toboła, Helt, Graczyk

Zawisza: Sobolewski – Golak, Gaczkowski, Urbański, Horvat, Młynarczyk, Szramowski (32. Kona), Skórecki, Sanocki (59. Bojas), Rugowski (59. Rak), Mikita (90. Łydkowski)