Bydgoszcz
3C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczGastronomiaFood Trucki pojawią się na Wyspie Młyńskiej. Już w ten weekend!
Festiwal Smaków Food Trucków
29.03.2022 | 10:44

Food Trucki pojawią się na Wyspie Młyńskiej. Już w ten weekend!

Na zdjęciu: Głównym punktem wydarzenia są oczywiście smakołyki z najróżniejszych stron świata, ale to nie koniec atrakcji!

Fot. nadesłane

Wiosna w Bydgoszczy pojawi się razem z mobilnymi barami serwującymi pyszności z najróżniejszych stron świata. Już w ten weekend na Wyspie Młyńskiej odbędzie się VIII edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Bydgoszczy. Burgery, frytki, pad thai, a może meksykańskie quesadille? Będzie w czym wybierać!

Smakołyki serwowane przez restauracje na kółkach już od 2016 roku przyciągają mieszkańców Bydgoszcz i okolic. Dań, które na co dzień nie goszczą na naszych stołach, będzie można próbować aż przez dwa dni. Czym się wyróżniają? Czym w zasadzie są food trucki?

Określi je moja jako restauracje w wersji mini, w samochodzie lub gastronomicznej przyczepce. Te współczesne wyróżniają się swoją identyfikacją i wąskim, ale dopracowanym menu. Ich twórcy to osoby z pasją, które dbają o świeże składniki i ich staranny dobór. Dania przygotowywane są na miejscu. Choć niektórym osobom food trucki wciąż kojarzą się z samochodami gastronomicznymi z lat 80. i 90., to wystawcy biorący udział w Festiwalu Smaków Food Trucków, prezentują zupełnie nową jakość.

Organizatorzy wydarzenia dokładają starań, by obecne na wydarzeniach food trucki serwowały różne od siebie dania. Są przedstawiciele kuchni chińskiej, tajskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, ukraińskiej, węgierskiej. Nie brakuje streetfoodowych klasyków i dań orientalnych, przekąsek na słodko i słono. Dania przygotowywane są według autorskich, często z domowymi sosami lub nietuzinkowymi dodatkami.

Czy jedzenie to wszystko? Głównym punktem wydarzenia są oczywiście smakołyki z najróżniejszych stron świata, ale to nie koniec. Uczestnicy mogą wziąć udział w zawodach jedzenia na czas, rodzinnej grze terenowej, czy zagłosować na najsmaczniejszego food trucka festiwalu. Dla najmłodszych dostępna jest strefa z kolorowankami, a solo lub z grupą znajomych będzie można wypocząć w strefie chilloutu.

Więcej informacji i smaczne konkursy dostępne będą na stronie wydarzenia: facebook.com/events/502330247988681

Festiwal Smaków Food Trucków Bydgoszcz – najważniejsze informacje

  • 2-3.04.2022
  • sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
  • WSTĘP WOLNY!

Food Trucki pojawią się na Wyspie Młyńskiej. Już w ten weekend!


ZOBACZ TEŻ: Bydgoszcz to „mały Berlin”. Podkreśla to nowa seria pocztówek