Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleFordon: Tramwaj zderzył się z ciężarówką. Ruch wstrzymany
08.02.2016 | 08:39

Fordon: Tramwaj zderzył się z ciężarówką. Ruch wstrzymany

Tramwaje nie kursują pomiędzy pętlami na osiedlu Niepodległości a Przylesiem - informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Na zdjęciu: Wypadek z udziałem konstala sparaliżował ruch tramwajowy w Fordonie.

Fot. JRG nr 2 Bydgoszcz

W okolicach godziny ósmej rano na ulicy Andersa doszło do wypadku tramwaju jadącego w kierunku centrum z samochodem ciężarowym. – Ruch tramwajów między pętlami Niepodległości a Przylesiem jest zawieszony. Uruchomiliśmy komunikację zastępczą – informują drogowcy.

Nie są znane na razie dokładne okoliczności zdarzenia, ale wszystko wskazuje na to, że TIR wjeżdżał na teren pobliskiego hipermarketu, przecinając torowisko, i w tym momencie wagon tramwaju uderzył w jego naczepę. – Na szczęście skończyło się na drobnych urazach i pogiętej blasze – informują strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, którzy zostali wezwani do zdarzenia. Jak udało nam się ustalić, pomocy medycznej potrzebowało sześć osób.

Aktualnie tramwaje kursujące z centrum miasta do Fordonu kończą swój bieg na pętli Przylesie. W przeciwnym kierunku ruch jest zablokowany. ZDMiKP zadysponowało autobusową komunikację zastępczą.


Powiązane treści