Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeFordon zyska nowych mieszkańców. Trwa budowa kilkuset mieszkań
22.11.2017 | 07:00

Fordon zyska nowych mieszkańców. Trwa budowa kilkuset mieszkań

Sypialnia Bydgoszczy zmienia się w coraz lepsze miejsce do życia.

Na zdjęciu: Obecnie na terenie Fordonu trwa budowa czternastu nowych budynków mieszkalnych.

Fot. BB

Sypialnia Bydgoszczy zmienia się w coraz lepsze miejsce do życia. Świadczy o tym aktywność inwestorów mieszkaniowych – aktualnie w budowie znajduje się czternaście budynków.

Pomimo znacznego oddalenia od centrum miasta, tereny w Fordonie stały się bardzo atrakcyjne dla deweloperów. Jednym z kluczowych czynników, które spowodowały wzrost liczby inwestycji, było oddanie do użytku linii tramwajowej. Nie bez znaczenia jest także znacznie niższa niż w innych częściach miasta cena gruntów.

Co Fordon może zaoferować nowym mieszkańcom? Osoby zamieszkujące tę część miasta podkreślają, że jej największym atutem jest bliskość natury – z jednej strony lasy i tereny Zbocza Fordońskiego, z drugiej tereny nad Wisłą. Fordon to nie tylko lepsze powietrze i atrakcyjne obszary spacerowo-rekreacyjne, ale też dobry dostęp do wszelkich usług.

W tej chwili w Fordonie trwa budowa czternastu budynków mieszkalnych. Na terenie dawnej papierni przy ul. Fordońskiej 433 powstaje kompleks siedmiu 6-piętrowych budynków „Nowoczesny Fordon” realizowany przez Rodźko Dewelopment we współpracy z firmą Skorbud. Aktualnie trwa budowa dwóch budynków – jej zakończenie planowane jest na grudzień 2018 roku.

Jakon Invest realizuje VI etap „Osiedla Pod Skarpą”. W jego ramach powstają dwa 4-kondygnacyjne budynki, w których znajdzie się ponad osiemdziesiąt mieszkań. Niedawno rozpoczęto budowę kolejnego, trzynastego już, bloku w ramach kompleksu. Wciąż trwają prace wykończeniowe przy dwóch budynkach poprzedniego etapu.

Przy ulicy Wybudowanie na Kasztelance trwa budowa II etapu „Osiedla Wyzwolenia” dewelopera APRO Inwestment. Czteropiętrowy budynek z 46 mieszkaniami ma zostać oddany do użytku w czwartym kwartale 2018 roku. W tej chwili kończą się prace przy kondygnacji podziemnej.

Ebud-Dom realizuje w Fordonie kompleks „For You”. Inwestycja powstaje w sąsiedztwie pętli tramwajowej Łoskoń przy ulicy Gryfa Pomorskiego 23. W tym momencie trwają prace wykończeniowe (montaż wykładzin winylowych, balustrad oraz budowa dróg dojazdowych) w pierwszym budynku.

W pobliżu inwestycji Ebudu trwa budowa „Activ Park” – kolejnej realizacji Budstol Invest, który niedawno oddał do użytku kompleks Awangarda III przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków. W budynku znajdą się 94 mieszkania – 60 procent z nich zostało już wykupionych. Aktualnie powstaje pierwsza kondygnacja naziemna.

Kolejne budynki stawia też Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa – trwają prace przy pierwszym z planowanych czterech budynków na osiedlu Szybowników, powstaje też kolejny blok na osiedlu Pałcz. Zauważalny jest także postęp na budowie BTBS przy ul. Wyzwolenia 69. W czerwcu przyszłego roku ma zakończyć się realizacja II etapu „Osiedla Olimpijczyków” Dom-M4 przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków.


Powiązane treści