Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 12 • L 12
8C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
11C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleFordoński złodziej łańcuszków zatrzymany. Okradł cztery starsze panie
ZŁODZIEJ FORDON
19.07.2019 | 12:55

Fordoński złodziej łańcuszków zatrzymany. Okradł cztery starsze panie

Na zdjęciu: 45-letni złodziej był już karany za kradzieże.

Fot. KWP Bydgoszcz

Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon rozpoznał i zatrzymał mężczyznę podejrzanego o  kradzieże. 45-latek od ponad miesiąca zrywał z szyi starszych kobiet złote łańcuszki. 

Pierwsza tego typu kradzież w Fordonie miała miejsce 11 czerwca. Wtedy to na jednej z ulic tej części miasta mężczyzna podszedł do starszej kobiety i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek, po czym uciekł. Do kolejnego podobnego zdarzenia doszło tydzień później. Potem policja otrzymywała kolejne zgłoszenia o kradzieży biżuterii na terenie Fordonu.

Funkcjonariusze z fordońskiego komisariatu zbierali informacje i analizowali zabezpieczone dowody. Zabezpieczyli też zapisy z monitoringów. Okazały się one bardzo pomocne, bo dzięki nagraniom z kamer policjanci pozyskali jego wizerunek. Kilka dni temu dni temu mężczyzna został zatrzymany. Rozpoznał go Komendant Komisariatu Bydgoszcz-Fordon.

Szef fordońskich policjantów zauważył go w rejonie Targowiska Białe przy ulicy Pelplińskiej. Mężczyzna obserwował osoby na targowisku. Jego rysopis idealnie odpowiadał osobie, która dokonywała kradzieży łańcuszków. Komendant podszedł do niego i wylegitymował. Na miejsce wezwał również patrol. 45-latek został zatrzymany. Mężczyznę rozpoznały osoby też pokrzywdzone – informuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz.

Śledczy z fordońskiego komisariatu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 45-latkowi cztery zarzuty dotyczące kradzieży. Okazało się, że dokonywał ich jako recydywista. Teraz czeka go proces – do tego czasu mężczyzna będzie musiał stawiać się na komisariacie przy ulicy Wyzwolenia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści