Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Fordońskie Misterium Męki Pańskiej już w niedzielę

Dodano: 22.03.2024 | 09:10

Na zdjęciu: W tę niedzielę w Dolinie Śmierci odbędzie się XXIII odsłona Misterium Męki Pańskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

W najbliższą niedzielę, 24 marca w fordońskiej Dolinie Śmierci odbędzie się XXIII Misterium Męki Pańskiej. Tradycyjnie zostanie ono wystawione w dwóch odsłonach.

Hasłem tegorocznej edycji Misterium Męki Pańskiej jest „Wracam do domu”. Tradycyjnie zostanie ono wystawione w Niedzielę Palmową (24 marca) w dwóch odsłonach: o godzinie 16:00 i 20:00. – Chcemy mocno zaakcentować to, że diecezja jest naszym domem – mówi ks. Piotr Wachowski, diecezjalny duszpasterz akademicki.

Misterium skupia się na części historycznej – Chrystusie, Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu oraz współczesnej. W tym roku historia współczesna nawiązuje do opowieści o synu marnotrawnym. Opowiemy historię powrotu pogubionego, poranionego człowieka. Pokazując, że Bóg na nas czeka w domu, w naszej codzienności, tam gdzie jesteśmy posłani – informuje Iwona Pozorska, koordynator wydarzenia. W przedstawienie zaangażowanych jest ponad 250 aktorów oraz stuosobowa ekipa techniczna, która troszczy się o scenografię, kostiumy, aprowizację oraz logistykę.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jarmark wielkanocny w Fordonie! Politechnika Bydgoska zaprasza po raz trzeci

W związku z misterium, w niedzielę linię autobusową nr 83 będą obsługiwać wyłącznie wozy przegubowe, a linia nr 89 zostanie dodatkowo wzmocniona autobusami przegubowymi. Warto zaznaczyć, że z uwagi na niedzielę handlową linie 69 i 89 będą kursować częściej.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej, ks. bp Krzysztof Włodarczyk, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments