Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Politechnika Bydgoska organizuje forum o dostępności i cyberbezpieczeństwie

Dodano: 29.04.2024 | 09:00

Na zdjęciu: W nowym roku akademickim uczelnia planuje wiele nowości, w tym kierunki związane z obszarem dostępności i cyberbezpieczeństwa - zapowiada dr Szymon Różański, rzecznik prasowy Politechniki Bydgoskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

17 maja na Politechnice Bydgoskiej odbędzie się Forum Politechniki – dostępność i cyberbezpieczeństwo w praktyce. Do udziału w wydarzeniu zaproszono praktyków w zakresie wdrażania dostępności dla osób niepełnosprawnych i ze szczególnymi potrzebami oraz ekspertów w obszarach związanych z cyberbezpieczeństwem.

Wydarzenie związane jest z otwarciem nowych obszarów studiów podyplomowych na PBŚ od roku akademickiego 2024/2025. – W nowym roku akademickim uczelnia planuje wiele nowości, w tym kierunki związane z obszarem dostępności i cyberbezpieczeństwa – zapowiada dr Szymon Różański, rzecznik prasowy Politechniki Bydgoskiej.

Jak wskazuje dr Katarzyna Kachel, Kierownik Działu Kształcenia Profesjonalnego trudno wyobrazić sobie obecny świat cyfrowy bez cyberbezpieczeństwa. – Jest ono niezbędne we współczesnej digitalizacji, zabezpieczając dane i systemy informatyczne każdej organizacji. Rozwój technologii i wzrost zagrożeń cyfrowych podkreślają potrzebę ochrony. Forum Dostępności to również wydarzenie, które ma na celu promocję innego sposobu patrzenia na świat, w którym wszyscy korzystają z tych samych udogodnień w sferze publicznej, w domu czy w pracy – uzupełnia. Dr Kachel przyznaje również, że dzięki dostępnej architekturze, produktom i usługom życie staje się bezpieczniejsze oraz bardziej wygodne i komfortowe.


CZYTAJ TAKŻE: Szpital miejski w rękach Politechniki Bydgoskiej. Radni i prezydent wsparli wydział medyczny


Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w pokazie związanym z ewakuacją osób z niepełnosprawnościami prowadzonym przez Fundację Polska Bez Barier czy też w pokazie prowadzonym przez przedstawicieli Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępności. W tym dniu PBŚ planuje otworzyć nowe laboratorium – pracownię projektowania uniwersalnego „UNIWERSAL-LAB”. To również możliwość spotkania się ze specjalistami w zakresie niepełnosprawności, wśród których będą również osoby z niepełnosprawnościami – jak np. Piotr Czarnota – Pełnomocnik ds. dostępności w Zamku Królewskim na Wawelu.

Udział w wydarzeniu potwierdzili również partnerzy Forum – ABION, ALTIX, Profi-Art., Fundacja Polska bez Barier, Fundacja Integracja LaB, Regionalne Centrum Informatyki Bydgoszcz, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości/Oddział w Bydgoszczy, ATOS, NOKIA. Konferencja odbędzie się pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments