Bydgoszcz
7C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 7 • L 6
16C
Sr
21C
Czw
23C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIFotowoltaika – rozwiązanie na niepewne czasy
15.03.2022 | 10:29

Fotowoltaika – rozwiązanie na niepewne czasy

Na zdjęciu: Instalacja fotowoltaiczna to długoterminowa inwestycja, która zwraca się już po 6-8 latach, a korzyści występują przez 25-35 lat.

Fot. nadesłane

Z określeniem fotowoltaika spotkał się już niemal każdy z nas. Jednak nie każdy wie, na czym dokładnie polega to rozwiązanie i jakie korzyści płyną z instalacji paneli fotowoltaicznych. Przyjrzyjmy się im.

Jak to działa?

Fotowoltaika to technologia, która korzysta z odnawialnych źródeł energii, czyli promieniowania słonecznego. Promienie padają na panele fotowoltaczne, a następnie są przekształcane w energię. Proces ten umożliwia budowa modułów składających się z połączonych ze sobą ogniw, które są wykonane z krzemu, czyli materiału traktowanego jako półprzewodnik.

Po uzyskaniu prądu stałego, należy go jeszcze zmienić w prąd zmienny, który płynie w gniazdach. Do tego wykorzystuje się kolejny element instalacji fotowoltaicznej, czyli inwerter. Dzięki niemu możemy mieć darmową energię w domu lub biurze. Co ważne, proces ten zachodzi przez cały rok, nie tylko latem, gdy jest najwięcej słońca.

Niezależność i oszczędności

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na uniezależnienie się od dostawców energii z firm zewnętrznych. Wprowadzane przez nich podwyżki cen nie będą miały znaczenia dla osób posiadających prywatne elektrownie solarne. Poza tym to również pewność korzystania z zasobu łatwo odnawialnego i niewyczerpalnego, jakim jest właśnie promieniowanie słoneczne.

Ekologia to równie ważny aspekt. Działanie paneli słonecznych nie przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza, jak może być przy tradycyjnych elektrowniach. To bardzo ekologiczne rozwiązanie, które jest przyjazne dla środowiska.

Niewątpliwą korzyścią z instalacji paneli fotowoltaicznych są też oszczędności na rachunkach za prąd. Ulegają one obniżeniu nawet do 90%! Zyski z darmowego prądu czerpie się przez wiele lat. Instalacja fotowoltaiczna to długoterminowa inwestycja, która zwraca się już po 6-8 latach, a korzyści występują przez 25-35 lat.

Gwarancja na lata

Dla opłacalności inwestycji ogromne znaczenie ma odpowiedni montaż paneli fotowoltaicznych. Ważne, by wykonała go doświadczona firma, która korzysta ze sprawdzonych metod, innowacyjnych rozwiązań oraz kompleksowej obsługi klienta. Szczególnie ma to znaczenie przy załatwianiu formalności dotyczących ulg i dotacji czy ewentualnych zgłoszeń reklamacyjnych.

Przy wyborze firmy warto też zwrócić uwagę na doświadczenie pracowników. Przykładowo firma https://hymon.pl ma za sobą już ponad 40 000 wykonanych realizacji potwierdzonych opiniami klientów. Stoi za tym 100 własnych ekip monterskich działających na terenie całej Polski.

Doświadczona firma nie tylko zajmie się instalacją systemu, ale pomoże też w kwestii doboru odpowiedniej mocy oraz miejsca montażu paneli.  Odpowiednie ustalenie tych elementów to gwarancja tego, że system przyniesie nam określone korzyści na długie lata.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments