Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

FREE NOW w Bydgoszczy. Wystartowała nowa aplikacja do zamawiania przewozów

Dodano: 27.01.2022 | 09:43

Na zdjęciu: Free Now pojawi się w Bydgoszczy. Na ulicach miasta obecnie trwają testy i nabór kierowców do współpracy.

Fot. Free Now / materiały prasowe

FREE NOW Bydgoszcz – na lokalnym rynku przewozów pasażerskich pojawił się kolejny duży gracz. Od czwartku, 27 stycznia wystartowała możliwość zamawiania taksówek za pośrednictwem aplikacji FREE NOW. Nowy konkurent zamierza skusić bydgoskich klientów niskimi cenami przejazdu i atrakcyjną promocją na start.

FREE NOW to istniejąca od 2009 roku usługa oferująca przewóz osób taksówkami i innymi środkami transportu, takimi jak skutery elektryczne, rowery elektryczne czy hulajnogi. Powstała ona w Hamburgu, ale przez 13 lat poszerzyła swoją działalność o kolejne państwa. Obecnie platforma FREE NOW funkcjonuje w 10 krajach Europy, a pod nazwą Beat (będącej jej częścią) także w Ameryce Łacińskiej czy Grecji. Na Starym Kontynencie z jej usług można skorzystać w 170 miastach. Jej udziałowcami są dwie wielkie firmy motoryzacyjne: BMW i Daimler, czyli właściciel marki Mercedes.

W Polsce z usług FREE NOW można korzystać od 10 lat. Do tej pory platforma była obecna w siedmiu aglomeracjach: Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach (wraz z Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym) oraz Łodzi. Od czwartku, 27 stycznia wkracza ona do czterech polskich miast: Białegostoku, Lublina, Rzeszowa i Bydgoszczy.

Sygnały o tym, że FREE NOW wkroczy do Bydgoszczy, pojawiały się od kilku dni. Menedżer ds. PR i komunikacji firmy Agnieszka Ciesek potwierdzała w mailu do naszej redakcji, że usługa wystartuje w przeciągu najbliższych dni, jednak już od pewnego czasu przeprowadzane były testy aplikacji, a także nabór kierowców oraz partnerów do współpracy.

Użytkownicy w Bydgoszczy mogą zamawiać przewozy i płacić za pomocą aplikacji, wybierając usługę Lite – z niską ceną znaną z góry albo Taxi, w którym opłata jest liczona wg wskazań taksometru. Dodatkowo, w dobie pandemii, platforma oferuje przejazd z przesłoną ochronną w usłudze Lite + Screen. W opcjach zamówienia możliwe jest także zaznaczenie przejazdu z małym zwierzęciem lub przesyłki.

Platforma posiada także ofertę “FREE NOW for Business”, skierowaną do firm i branży HoReCa. Konto Firmowe FREE NOW ułatwia pracodawcom organizowanie i fakturowanie przejazdów pracowników, poprzez korzystanie z aplikacji oraz rozliczanie ich na podstawie zbiorczej faktury.

Free Now Bydgoszcz – na start promocje

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce podał, że bydgoszczanie, którzy będą chcieli przetestować nową usługę, będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty. – Przez pierwsze tygodnie oferujemy przejazdy tańsze o połowę i obiecujemy rozwijać naszą platformę, aby wspierać mobilność miejską Bydgoszczy – podkreślił Urban. Podczas konferencji prasowej pokazał on, że dzięki obniżce przejazd w ramach usługi Lite na trasie dworzec Bydgoszcz Główna – Opera Nova będzie kosztować jedyne 5 złotych.

[CZYTAJ TAKŻE: BOLT W BYDGOSZCZY WPROWADZA NOWEGO KATEGORIE PRZEJAZDÓW]

Free Now Bydgoszcz – rekrutacja kierowców

Dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce powiedział, że usługa rozpoczyna swoją działalność w Bydgoszczy z flotą ponad 100 bydgoskich kierowców taxi. – Wciąż jednak otwieramy się na nowych partnerów, którzy chcą korzystać z wygodnej aplikacji do pozyskiwania zleceń oraz atrakcyjnych zarobków i bonusów – podkreślił Urban. Platforma wciąż rekrutuje nowych kierowców w Bydgoszczy: zachęca ich preferencyjnymi warunkami prowizyjnymi i bonusami.

Kierowcy podejmujący współpracę z FREE NOW mogą liczyć na szybką rejestrację online i aktywację konta tuż po weryfikacji wymaganych przez prawo dokumentów. FREE NOW oferuje atrakcyjną prowizję względem innych konkurencyjnych aplikacji, która wynosi 20% od zrealizowanego zlecenia, a od tradycyjnych korporacji odróżnia ją brak stałej bazy i elastyczność. FREE NOW nie wymaga też od kierowców oklejenia auta w logo marki ani wyłączności współpracy – informuje spółka. Jeden z partnerów FREE NOW zapowiada, że będzie oferować 10 złotych bonusu za każdy zrealizowany kurs.

W pierwszym kwartale 2022 roku FREE NOW planuje zrekrutować nawet 300 nowych kierowców w Bydgoszczy

– ambitnie przyznaje dyrektor Urban.

Przypomnijmy, że do tej pory w Bydgoszczy jedyną aplikacją do korzystania z przejazdów z kierowcą (nie licząc tych używanych przez niektóre korporacje taxi) był Bolt.

0 0 votes
Article Rating
FREE NOW w Bydgoszczy. Wystartowała nowa aplikacja do zamawiania przewozów
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
2 lat temu

Czy jakakolwiek aplikacja używana przez korporacje taxi podaje cenę jaką przyjdzie mi zaplacić? Za to cenię ubera/bolta ze wiem z góry ile bedzie mnie kosztował kurs a uniknę niespodzianki.

Jacek
Jacek
2 lat temu

Zamawiając taxi poprzez aplikację wybierasz opcję każda wg taksometra lub za kwotę ustaloną.

Maria
Maria
2 lat temu

w Express Taxi masz podana cenę gwarantowana