Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIFryzjerzy i restauracje otwarte od poniedziałku. Premier przedstawił trzeci etap luzowania restrykcji
Zimowy ogródek_ Stary Rynek Bydgoszcz - SF (7)
13.05.2020 | 12:50

Fryzjerzy i restauracje otwarte od poniedziałku. Premier przedstawił trzeci etap luzowania restrykcji

O szczegółach mówił premier podczas konferencji prasowej.

Na zdjęciu: Od początku tygodnia otwarte zostaną bary, ogródki i restauracje. Wszystko w nowym reżimie sanitarnym.

Fot. Szymon Fiałkowski

Podczas środowej (13 maja) konferencji premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegóły dotyczące trzeciego etapu luzowania restrykcji, jakie zostały wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Jednocześnie zapadła decyzja o przedłużeniu zamknięcia granic.

Przez trzy ostatnie dni, na temat wprowadzania kolejnego etapu luzowania restrykcji dyskutował Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. We wcześniejszych etapach wprowadzono m.in. zwiększenie liczby klientów w sklepach, zniesiono godziny dla seniorów, otwarto galerie handlowe, sklepy budowlane, hotele i miejsca noclegowe.

W środę, przedstawiono szczegóły trzeciego etapu luzowania restrykcji. I tak – od 18 maja ponownie otwarte zostaną salony fryzjerskie, kosmetyczne w nowym rygorze sanitarnym. Funkcjonować będą także bary, ogródki i restauracje. Z początkiem przyszłego tygodnia więcej pasażerów będzie mogło wsiąść także do pojazdów komunikacji miejskiej.

Umożliwione będzie prowadzenie zajęć w szkołach policealnych. Zwiększona zostanie liczba osób, która będzie mogła uprawiać sport na boiskach sportowych, a także w halach. Od 25 maja w klasach 1-3 szkoły zostanie uruchomiona opieka nad dziećmi tak, jak ma to miejsce w przedszkolach. Będą też konsultacje maturzystów z nauczycielami przed egzaminami. Z początkiem czerwca będą one możliwe dla uczniów pozostałych klas w szkołach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści