Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 14 • L 14
14C
Pt
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleFunkcjonariusze KAS przejęli kilkanaście tysięcy litrów nielegalnego oleju [ZDJĘCIA, WIDEO]
05.08.2021 | 15:42

Funkcjonariusze KAS przejęli kilkanaście tysięcy litrów nielegalnego oleju [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na zdjęciu:

Fot. KAS Bydgoszcz

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 30 tysięcy litrów nielegalnego oleju smarowego. Do sprawy zatrzymano dwie osoby –  z ustaleń KAS wynika, że olej miał trafić do nielegalnego obrotu.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia oraz Wrocławia skontrolowali jedną z posesji w powiecie rypińskim. Z posiadanych informacji wynikało, że mogło na niej dochodzić do naruszania przepisów o podatku akcyzowym. Mundurowi na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w tym czasie byli w trakcie przepompowywania cieczy ropopochodnej, a także znaleźli 30 wypełnionych nią pojemników typu mauzer.

Ciecz okazała się olejem smarowym, na który mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów transakcyjnych czy przewozowych. Towar również nie został zgłoszony w systemie SENT, do którego należy zgłaszać przewóz towarów wrażliwych, takich jak alkohol, tytoń czy paliwa. Zabezpieczono także środki transportu, na których znajdowały się zbiorniki z nielegalnym olejem.

Funkcjonariusze KAS prowadzą czynności, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności procederu i ustalić osoby odpowiedzialne. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty za uchylanie się od uiszczenia obowiązujących podatków, przez co narazili Skarb Państwa na uszczuplenia w podatku akcyzowym. Wiele wskazuje na to, że zatrzymany olej smarowy miał trafić do nielegalnego obrotu. Sprawa jest rozwojowa.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści