Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana. Zabezpieczono duże ilości papierosów [ZDJĘCIA, WIDEO]
08.06.2021 | 13:44

Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana. Zabezpieczono duże ilości papierosów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na zdjęciu: Nielegalną fabrykę krajanki tytoniowej zabezpieczyli funkcjonariusze podczas akcji, która przeprowadzona została we Włocławku i powiecie włocławskim.

Fot. KAS Kujawsko-Pomorskie / materiały prasowe

Nielegalną krajalnię tytoniu wykryli i zlikwidowali podczas akcji funkcjonariusze regionalnego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej. Do sprawy zatrzymane zostały trzy osoby.

Funkcjonariusze regionalnego oddziału KAS we współpracy z kryminalnymi z CBŚP przeprowadzili w ubiegłym tygodniu kontrole w pięciu lokalizacjach na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego. Podczas akcji, na terenie jednej z posesji w budynkach gospodarczych ujawnili nielegalną krajalnię tytoniu, a w innej lokalizacji zatrzymali samochód osobowy z przyczepą, która załadowana była kartonami z papierosami bez polskich znaków akcyzy.

– W sumie, funkcjonariusze zabezpieczyli 390 tysięcy sztuk papierosów, 295 kg tytoniu oraz 420 kg suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy – mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej Bartosz Stróżyński i dodaje, że gdyby towar trafił na sprzedaż, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku wyniosłyby przeszło 830 tysięcy złotych. Podczas akcji, funkcjonariusze zabezpieczyli także dwie maszyny do cięcia tytoniu, wagę elektroniczną, urządzenie do pakowania papierosów, a także dużą ilość opakowań do papierosów.

Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Wszystkie – jak przekazuje Stróżyński – już mają postawione zarzuty paserstwa akcyzowego. – Grozi im wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie – dodaje i kończy, że w sprawie wszczęto już postępowanie karne skarbowe.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści