Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 4 • L 2
5C
Czw
5C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesGala konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017”. Deszcz nagród dla przedsiębiorców [ZDJĘCIA]
Bal Biznesu 2018_SG (46)
11.02.2018 | 04:23

Gala konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017”. Deszcz nagród dla przedsiębiorców [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Najpierw laury, a później bal...

Fot. Stanisław Gazda

Sporo działo się wczorajszego wieczora w Kampusie WSG w Bydgoszczy. Najpierw rozstrzygnięto trzy konkursy: Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017″ (organizator: Pracodawcy Pomorza i Kujaw), Konkurs „Lider Wspierania Przedsiębiorczości 2017″ (organizator: Izba Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego) oraz Konkurs „Biznesmen 2017 roku” (organizator: Izba Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego). A później balowano do białego rana…

Organizatorem konkursu są Pracodawcy Pomorza i Kujaw – największa organizacja zrzeszająca przedsiębiorców w regionie kujawsko-pomorskim. Co roku Pracodawcy Pomorza i Kujaw zapraszają do nominowania w tym konkursie firm, które szczególnie odznaczają się dobrymi praktykami społecznej odpowiedzialności biznesu i innowacyjności.

Kapituła konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw” już po raz siedemnasty oceniła zgłoszonych kandydatów w oparciu o kryteria, które pozwalają wyłonić najlepszych pracodawców, kierujących się dobrymi praktykami i etyką w relacjach z pracownikami oraz partnerami gospodarczymi, a jednocześnie osiągającymi sukcesy ekonomiczne.

W konkursie warunkiem dostępu była nominacja kandydującej firmy dokonana przez otoczenie gospodarcze, do którego należą:  zarząd i członkowie Pracodawców Pomorza i Kujaw,  przedstawiciele środowisk pracodawców i przedsiębiorców niebędących członkami Pracodawców Pomorza i Kujaw, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, przedstawiciele środowiska naukowego. Łącznie wpłynęło aż 135 nominacji.

Na podstawie formularzy informacyjnych zgłoszonych przez nominowane firmy kapituła konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017” (składająca się z przedstawicieli administracji, nauki i instytucji otoczenia biznesu) przyznała przedsiębiorcom nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: Mikro i Mały Przedsiębiorca, Średni i Duży Przedsiębiorca oraz Innowacyjna Firma.

 Kategoria konkursowa – Średni i Duży Przedsiębiorca:

Wyróżnienie za konsekwentne wprowadzanie na rynek nowych zaawansowanych produktów oraz wysoki poziom warunków pracy otrzymała firma Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. w Bydgoszczy.

Dyplom w imieniu firmy odebrał Krzysztof Wysocki dyrektor ds. marketingu Kolejowych Zakładów Łączności Sp. z o. o.

Kolejne wyróżnienie za cykliczne działania zapewniające jakość produktów, ochronę środowiska i dobre relacje z interesariuszami firmy otrzymała firma Zakłady Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy. Dyplom w imieniu firmy odbierała Elżbieta Żelazna prezes zarządu Zakładów Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego Sp. z o.o.

Tytuł główny „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017” w kategorii Średni i Duży Przedsiębiorca za rozwijanie kultury organizacyjnej w firmie i tworzenie nowych miejsc pracy umożliwiających rozwój zawodowy na rynku regionalnym otrzymała firma Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o. Sp. komandytowa. Statuetkę i dyplom w imieniu firmy odebrał Rafał Retecki Head of Operations Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowej.

Kategoria konkursowa – Mikro i Mały Przedsiębiorca

 Wyróżnienie za kompleksowe działania sprzyjające rozwojowi firmy, poprawie warunków pracy i zaangażowaniu społecznemu otrzymała Agencja Reklamowa START Ireneusz Wytkowski w Bydgoszczy. Dyplom w imieniu firmy odebrał Ireneusz Wytkowski właściciel Agencji Reklamowej START.

Tytuł główny „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017” w kategorii Mikro i Mały Przedsiębiorca za wdrażanie modelu biznesowego opartego o kooperację krajową i światową oraz dbałość o wysoki poziom warunków pracy otrzymała firma CHAIRCONCEPT.COM Sp. z o.o. w Toruniu. Statuetkę i dyplom odebrał w imieniu firmy Andrzej Piątkowski  wiceprezes zarządu CHAIRCONCEPT.COM Sp. z o.o.

Kategoria konkursowa Innowacyjna Firma

Wyróżnienie za wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów medycznych o dużym znaczeniu społecznym w oparciu o własne prace badawczo-rozwojowe i opatentowaną wiedzę otrzymała firma Nano-implant Sp. z o.o. w Toruniu. Dyplom odebrała w imieniu firmy Aleksandra Radtke prezes zarządu Nano-implant Sp. z o.o.

Tytuł główny „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017” w kategorii Innowacyjna Firma  za wdrażanie własnych zaawansowanych technologii w przetwórstwie tworzyw i produkcji modułów fotowoltaicznych sprzyjających rozwijaniu nowoczesnych miejsc pracy otrzymała firma Hanplast Sp. z o. o. w Bydgoszczy. Statuetkę i dyplom odebrał w imieniu firmy Bartosz Majchrowicz dyrektor działu produkcji Hanplast Sp. z o.o.

Wyróżnienie specjalne „Liderzy Współpracy Proinnowacyjnej”

W uznaniu za szczególną efektywność współpracy innowacyjnej, która pozwala na wykorzystanie regionalnego potencjału oraz prowadzi do zaprojektowania i konstrukcji bezzałogowych statków latających o specjalnym przeznaczeniu kapituła postanowiła przyznać wyróżnienie specjalne „Liderzy Współpracy Proinnowacyjnej” dwóm kooperującym firmom członkowskim Pracodawców Pomorza i Kujaw. Wyróżnienie „Liderzy Współpracy Proinnowacyjnej” otrzymały: Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 Saw Bydgoszczy oraz SoftBlue SA w Bydgoszczy.

Statuetki i dyplomy odebrali: Magdalena Suplicka dyrektor handlowy Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 SA oraz Michał Kierul prezes zarządu SoftBlue SA. Pracodawcy Pomorza i Kujaw uhonorowali laureatów konkursu dyplomami i statuetkami autorstwa bydgoskiego rzeźbiarza Michała Kubiaka.

We współpracy z przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej nagrody w konkursie „Pracodawca Pomorza Kujaw 2017” wręczył Mirosław Ślachciak, prezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw i wiceprezydent ogólnopolskiej organizacji Pracodawcy RP.

Biznesmen 2017 roku:

To już 23 edycja konkursu „Biznesmen Roku” organizowanego przez Izbę Przemysłowo-Handlową Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagradzani są tutaj szefowie firm za szczególne zaangażowanie we wdrażanie strategii rozwoju firmy, w tym procesów wewnątrz firmy i współpracy z otoczeniem. Laureatów cechuje osobisty wpływ na wzrost konkurencyjności, sukcesy i kulturę firmy.

Firmy małe

I miejsce wraz ze złotą pieczęcią Izby otrzymał Zbigniew Kotlęga – Polmass S.A.. w Bydgoszczy,

II miejsce wraz ze srebrną pieczęcią Izby otrzymał Eugeniusz Skoczyński Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GESAL w Inowrocławiu,

Wyróżnienie otrzymała Beata Faleńczyk MOTEL S5 w Zbrachlinie.

Firmy średnie i duże      

I miejsce wraz ze złotą pieczęcią Izby otrzymał Aleksander Majchrowicz – Hanplast Sp. z o.o. w Bydgoszczy,

II miejsce wraz ze srebrną pieczęcią Izby otrzymał Jacek Rutkowski Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. MAT-BUD Sp. z o.o. Sp. k. Zławieś Wielka,

ex aequo

II miejsce wraz ze srebrną pieczęcią Izby otrzymał  Tomasz Brzeziński Przedsiębiorstwo Budowlane TB INWEST w Bydgoszczy.

Decyzją Kapituły przyznano dwie nagrody specjalnie wraz ze złotą pieczęcią Izby w kategoriach:

Sukcesja      

Dla Janusza i Seweryna Borkowskich Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.

Ekologia

Dla Konrada Mikołajskiego – Zakład Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.

Lider Wspierania Przedsiębiorczości 2016 Roku:

Od 17 lat Rada Izby Przemysłowo-Handlowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na wniosek kapituły reprezentującej instytucje otoczenia biznesu, honoruje tytułem „Lider Wspierania Przedsiębiorczości” organizacje szczególnie wspierające rozwój przedsiębiorców.

Trzy równorzędne nagrody ze złotą Pieczęcią Izby:

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie,

Pracodawcy Pomorza i Kujaw,

Sejmik Gospodarczy Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Balu Biznesu.


Powiązane treści