Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gala Lauru Królowej Sportu w Bydgoszczy już w sobotę

Dodano: 26.10.2023 | 08:37

Na zdjęciu: Przed rokiem wyróżnieni zostali Adrianna Sułek i Wojciech Nowicki.

Fot. Paweł Skraba

Już w sobotę, 28 października w Bydgoszczy odbędzie się kolejna Gala Lauru Królowej Sportu, czyli coroczne uroczyste zakończenie sezonu. W uroczystym wydarzeniu wezmą udział największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki, które w minionych miesiącach święciły triumfy w halach i na stadionach.

Najlepsi lekkoatleci z kraju i regionu wyróżnieni zostaną w kilku kategoriach, m.in. zawodnik roku, trener roku, odkrycie roku, master roku i mecenas lekkiej atletyki. Organizatorzy nagrodzą też wyjątkowe postaci lekkiej atletyki złotym laurem.

Wśród gości nie zabraknie medalistów i uczestników mistrzostw świata w Budapeszcie oraz halowych mistrzostw Europy w Stambule. Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pomysłodawca projektu Kujawy Pomorze Team.

– Gala Lauru Królowej Sportu, którą organizujemy od lat, stała się już stałym elementem całego polskiego środowiska lekkiej atletyki. Zawodnicy wielokrotnie udowodnili, że lubią przyjeżdżać na Kujawy i Pomorze, by startować w największych imprezach, ale również cieszą się na coroczne spotkanie w Bydgoszczy podczas gali – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, który jest organizatorem tego wydarzenia.

W najbliższych latach w naszym regionie odbędą się dwie bardzo ważne imprezy lekkoatletyczne. Już w przyszłym roku jubileuszowe, setne mistrzostwa Polski zostaną zorganizowane w Bydgoszczy. To będą już 24. mistrzostwa Polski seniorów na Kujawach i Pomorzu, w tym dziewiętnaste w Bydgoszczy. W 2026 roku w Toruniu odbędą się zaś halowe mistrzostwa świata.

– To pokazuje, jak ważnym regionem dla polskiej lekkiej atletyki jest Kujawsko-Pomorskie. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by zorganizować te wydarzenia na najwyższym poziomie. Mój zespół wielokrotnie udowodnił już, że potrafi to robić, więc jestem przekonany, iż już w przyszłym roku będziemy świadkami fantastycznych mistrzostw Polski w Bydgoszczy.– dodaje Wolsztyński.

Przed rokiem, w trakcie trzynastej edycji Gali Lauru Królowej Sportu, najważniejsze nagrody odebrali Wojciech Nowicki oraz Adrianna Sułek. Przyznano także złote laury dla kończących karierę znakomitych polskich biegaczy – Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego.

Tegoroczna Gala Lauru Królowej Sportu odbędzie się 28 października w City Hotelu w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments