Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy otwiera nowe wystawy!

Dodano: 10.04.2024 | 10:49

Na zdjęciu: Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy otwiera nowe wystawy

Fot. T. Zieliński

W kwietniu Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy otwiera nowe wystawy. Poniżej trochę informacji o tym, co będziecie mieli okazję zobaczyć podczas wernisaży. 

Pierwsza z wystaw to wystawa Zbigniewa Gostomskiego ,,Powroty 2”. Wernisaż odbędzie się 16 kwietnia (wtorek), o godzinie 18:00. W czasie wernisażu odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Natomiast kuratorką jest Karolina Leśnik-Patelczyk. Planowany koniec wystawy – 16 czerwca 2024r.

Wystawa Powroty 2 Zbigniewa Gostomskiego to pierwsza tak obszerna prezentacja twórczości artysty w Bydgoszczy, podczas której zaprezentowane zostaną zarówno prace z lat 60. (z cyklu Przedmioty optyczne) jak również te powstałe po roku 2000 (między innymi cykl lightboxów DOM). Podczas wystawy w bydgoskim bwa będzie można zobaczyć kilkadziesiąt obiektów pochodzących z: Muzeum Narodowego w Warszawie, z Muzeum Sztuki w Łodzi, z Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, z Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, z Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu, z Fundacji Signum oraz ze zbiorów rodziny artysty.

CZYTAJ TAKŻE: Powstał mural z Bedoesem w Bydgoszczy. Zobacz zdjęcia! 

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy otwiera nowe wystawy – ,,Zooscape” Toma Swobody.

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 kwietnia (wtorek), o godzinie 18:00. Natomiast oglądać ją będzie można do 12 maja. Kuratorką tej wystawy jest Danuta Milewska.

Wystawa to efekt tegorocznej rezydencji artystycznej Toma Swobody. Bada ona pejzaż bydgoskiego ogrodu zoologicznego, gdzie wszelkie działania mają na celu zastąpienie, uzupełnienie lub luźną interpretację postrzegania pejzażu – natury. Artysta w czasie ostatnich lat skupia się na analityczno-badawczym projekcie Animal Space. Dokumentuje w nim przestrzeń mieszkalną dzikich zwierząt projektowaną przez człowieka. Interesują go głównie interpretacje architektoniczne miejsc natywnych, przyrody przeniesionej do klatek, wolier dla zwierząt umieszczonych w ogrodach zoologicznych.

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy otwiera nowe wystawy – ,,Włocławki. Ceramiczne wyroby z Włocławskiej Fabryki Fajansu z lat 1952-1991”

Ostatnią nowością w Galerii Miejskiej bwa jest wystawa ,,Włocławki. Ceramiczne wyroby z Włocławskiej Fabryki Fajansu z lat 1952-1991”. Wernisaż odbędzie się 26 kwietnia (piątek), o godzinie 18:00.

Po raz kolejny w Galerii bwa prezentowana będzie wystawa fajansu z Włocławka. Prezentacji wyrobów ceramicznych towarzyszyć będą filmy archiwalne, fotografie malarek fajansu, widoki dawnej fabryki, pokazujące proces produkcyjny fajansu oraz projekty form i dekoracji fajansowych.

Kuratorką wystawy będzie Karolina Bandziak-Kwiatkowska (Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku). Natomiast koordynacją i aranżacją wystawy zajmie się Danuta Pałys. Wystawę będzie można oglądać do 23 czerwca.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments