Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

„Gastronomik” organizuje konkurs dla gimnazjalistów”: „Smaki kuchni azjatyckiej”

Dodano: 21.02.2017 | 19:03

Gimnazjaliści z kulinarnym talentem poszukiwani...

Na zdjęciu: Dania kuchni azjatyckiej mają w sobie to "coś", które trzeba umieję tnie wydobyć.

Fot. Stanisław Gazda

Prawo do udziału w konkursie mają uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych pobierających naukę w województwie kujawsko-pomorskim. Organizatorom konkursu zależy na popularyzacji wiedzy z zakresu kuchni innych narodów; zachęceniu uczniów do korzystania z różnych źródeł wiedzy; rozbudzeniu zamiłowania do zawodów gastronomicznych; promowaniu młodych talentów kulinarnych.

Zespół Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy serdecznie zaprasza uczniów klas III gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie „Smaki kuchni azjatyckiej” i informuje, że osoby chcące wziąć w nim udział muszą przesłać drogą elektroniczną na adres zsgczok@gmail.com lub zsgkuklinska@gmail.com  propozycję swojego dania „Smaki kuchni azjatyckiej”  z ryżem w roli głównej , razem z normatywem surowców na 2 porcje (koszt wykonania 2 porcji dania nie może przekroczyć  30 zł), sposobem wykonania i zdjęciem potrawy.

Szkoła czeka na zgłoszenia do dnia 18 marca 2017 roku. Trzy osoby, które przejdą do finału, będą mogły zaprezentować swój talent kulinarny i sporządzić danie według własnej receptury podczas ,,Drzwi Otwartych” dla gimnazjalistów 8 kwietnia br.