Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 14 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoGazownicy przeprowadzą jesienną akcję przewonienia gazu. Na liście Bydgoszcz, Białe Błota i Osielsko
06.10.2020 | 07:00

Gazownicy przeprowadzą jesienną akcję przewonienia gazu. Na liście Bydgoszcz, Białe Błota i Osielsko

Na zdjęciu: Akcja przewonienia gazu w Bydgoszczy oraz okolicznych gminach odbędzie się w dwóch turach - w obecnym i przyszłym tygodniu.

Fot. archiwum MetropoliaBydgoska.PL

Do połowy października Polska Spółka Gazownictwa przeprowadzi akcję przewonienia gazu na terenie Bydgoszczy oraz przylegających gmin.

W pierwszej kolejności – jak poinformowało na podstawie informacji z PSG Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego – akcja przewonienia „Jesień 2020” zostanie przeprowadzona w Bydgoszczy oraz w gminach: Białe Błota, Sicienko oraz Osielsko. Tam służby sprawdzą szczelność instalacji od wtorku do czwartku (6-8 października). Tydzień później – od 13 do 15 października (również wtorek – czwartek) akcja obejmie gminy: Dobrcz, Koronowo, a także Solec Kujawski.

Jak przekazała PSG Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy, cykliczna akcja przewonienia ma na celu wykrycie, a następnie usunięcie nieszczelności na sieci rozdzielczej oraz w instalacjach wewnętrznych budynków. Warto dodać, że nieszczelności na odcinku do zaworu głównego oraz przy gazomierzach będą usuwane przez pracowników PSG. Wyeliminowanie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach i urządzeniach wewnątrz budynków to z kolei obowiązek właścicieli lub administratorów.

W czasie trwania akcji służby Pogotowia Gazowego będą pracowały przez całą dobę.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści