Bydgoszcz
10C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 11 • L 9
15C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
13C
Nd
14C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeGDDKiA przedstawiło stan prac na drogami w województwie. „Najważniejsza jest S5”
Jarosław Gołębiewski
21.06.2017 | 13:33

GDDKiA przedstawiło stan prac na drogami w województwie. „Najważniejsza jest S5”

Dyrektor Jarosław Gołębiewski wystąpił przed radą miasta.

Na zdjęciu: Jarosław Gołębiewski zapewnił, że z optymizmem patrzy na realizację inwestycji.

Fot. ST

Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jarosław Gołębiewski spotkał się z bydgoskimi radnymi. Przedstawił stan prac związanych z budową dróg w regionie. 

Na tę chwilę najważniejsza jest realizacja drogi S5 – mówił Gołębiewski. Na razie wydano Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla odcinków Szubin-Jaroszewo w powiecie żnińskim, Szubin-Jaroszewo w powiecie nakielskim, Jaroszewo – granica województwa i Aleksandrowo-Tryszczyn (I etap). Na trzecim z wymienionych odcinków trwają prace ziemne. Cała droga ma być gotowa w 2019 roku.

Środki na budowę drogi S5 są zabezpieczone. W przypadku drogi S10 przygotowane są pieniądze na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla S10, które zrealizuje firma Mosty Katowice. Dokument ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

Radni nie mieli wielu pytać do dyrektora GDDKiA. Prezydent Rafał Bruski poruszył za to kwestię opóźnień w harmonogramie. Zgodnie z danymi z przetargu roboty miały ruszyć w marcu, lecz zdaniem Gołębiewskiego nie ma powodów do niepokoju. – Żadne aneksy nie są podpisane ani nie są planowane. Opóźnienia wynikają m.in. z potrzeby wykonania ponownej oceny oddziaływania na środowisko i wniosków społecznych. Do końca czerwca wydane zostaną kolejne dwa ZRID-y i będzie mogli prowadzić roboty budowlane na całej długości – zapewnił dyrektor.

Inwestycji mają doczekać się także drogi krajowe łączące Inowrocław z Bydgoszczą (DK 25) i Toruniem (DK 15). GDDKiA rozpoczęła przygotowania do modernizacji w ub. miesiącu.


Powiązane treści