Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeGDDKiA szuka wykonawców dla drogi S5. Przetargi ogłoszone
droga s5 - gddkia
24.08.2019 | 09:04

GDDKiA szuka wykonawców dla drogi S5. Przetargi ogłoszone

Na zdjęciu: GDDKiA szuka nowych wykonawców dla trzech odcinków trasy S5.

Fot. GDDKiA Bydgoszcz

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka nowych wykonawców dla trzech odcinków drogi ekspresowej. Umowy z poprzednim zostały zerwane dwa miesiące temu.

W czerwcu drogowcy – po kilku tygodniach analiz – zdecydowali się zerwać umowy z Impresą Pizzarotti na budowę odcinków Nowe Marzy – Dworzysko, Dworzysko – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin. Łącznie to ponad 55 ze 130 kilometrów trasy przebiegającej przez region, zaś wartość kontraktów to przeszło miliard złotych brutto. GDDKiA naliczyła wykonawcy kary umowne w wysokości ponad 156 milionów złotych.

Czytaj więcej: Na budowie S5 trwają porządki po Impresie Pizzarotti

W ostatnim czasie GDDKiA prowadziło inwentaryzację na wspomnianych trzech odcinkach, po której zakończeniu miały zostać ogłoszone przetargi na dokończenie prac. W piątek drogowcy poinformowali, że procedura wybory nowych wykonawców dla trzech odcinków została już uruchomiona. Jako pierwsza do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej trafiła dokumentacja dla odcinka od węzła Bydgoszcz Błonie (pierwotna nazwa Białe Błota) do Szubina. W piątek wysłano dokumentację na dwa pozostałe odcinki pomiędzy Nowymi Marzami a węzłem Bydgoszcz Północ (pierwotna nazwa Aleksandrowo) o łącznej długości blisko 46 km. – Przewidujemy zawarcie umów w terminie, który pozwoli nowym wykonawcom przystąpić do robót budowlanych niezwłocznie po zakończeniu okresu zimowego, tj. w marcu 2020 r. – wyjaśnia GDDKiA.

Jak w lipcu, w odpowiedzi na interpelację posłanki Ewy Kozaneckiej, informowała GDDKiA, szacowany termin zakończenia prac na odcinku między Białymi Błotami a Szubinem to połowa 2021 roku, zaś droga między Nowymi Marzami a Aleksandrowem ma powstać do jesieni 2021 roku.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LeszekRoman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Szkoda że tylko nazwy węzłów się zmieniły. Chyba na tym koniec zmian. Zaraz okaże się że będzie następna Impreza.

Leszek
Gość
Leszek

Sądzę że większa szkoda że znowu nie wiadomo kiedy zaczną i nie wiadomo kiedy skończą Politycy to kłamcy

Powiązane treści