[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

GDDKiA zleca naprawę nawierzchni Mostu Fordońskiego. Prace odbędą się w tym tygodniu

Dodano: 17.05.2021 | 11:22

Na zdjęciu: Przez Most Fordoński przebiega najpopularniejsza trasa łącząca Bydgoszcz z Toruniem.

Fot. ST

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o rozpoczęciu remontu fragmentów nawierzchni jezdni na Moście Fordońskim. Prace będą prowadzone od dziś (17 maja), aż do czwartku, w godzinach wieczornych i nocnych.

Jak przekazuje Julian Drob, rzecznik prasowy oddziału GDDKiA w Bydgoszczy, remont nawierzchni drogi krajowej nr 80 na moście w Fordonie będzie polegał na punktowym usunięciu uszkodzonej nawierzchni bitumicznej i położeniu nowej.

W związku z prowadzonymi pracami kierowcy mogą napotkać na utrudnienia w ruchu. Prace na moście będą prowadzone z godzinach nocnych, od godz. 20:00 do 4:00 w dniach od 17 do 20 maja – informuje rzecznik bydgoskiego oddziału dyrekcji. Na czas prowadzenia napraw ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany przez sygnalistów.

Warto dodać, że GDDKiA, z uwagi na pogarszający się stan techniczny przeprawy, planuje jej generalny remont. Drogowcy, przy udziale firmy Wroconsult, analizują trzy warianty inwestycji: remont istniejącej przeprawy, remont połączony z budową ciągu pieszo-rowerowego i przebudową dojazdów oraz najbardziej rozbudowaną opcję, czyli budowa nowego mostu w sąsiedztwie obecnego wraz z jego modernizacją. Koszt prac – w zależności od wariantu – szacuje się od 100 do ponad 300 milionów złotych. Wyniki analizy mamy poznać w czerwcu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments