Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 14 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeGłosowanie na projekty budżetu obywatelskiego przesunięte. Znamy nowy termin
18.11.2020 | 09:17

Głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego przesunięte. Znamy nowy termin

Na zdjęciu: Harmonogram tegorocznej edycji BBO uległ sporym zmianom z uwagi na stan epidemii.

Fot. Szymon Fiałkowski

Głosowanie na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zostało przesunięte. Zamiast 20 listopada, ratusz uruchomi je 1 grudnia. Wybór zadań zgłoszonych przez mieszkańców potrwa do 30 grudnia: wyniki głosowania mamy poznać do 20 stycznia przyszłego roku.

Wybór zadań w tegorocznej edycji BBO miał rozpocząć się w piątek, 20 listopada – tegoroczna edycja BBO, ze względu na stan epidemii, wystartowała bowiem z opóźnieniem. Swoje pomysły na projekty można było zgłaszać od 1 czerwca, i to wyłącznie elektronicznie. Na początku listopada – dokładnie 16 dni przed planowanym rozpoczęciem głosowania – zakończona została weryfikacja zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Jednak tak jak w poprzednich latach, także i w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego rezultaty weryfikacji wzbudziły emocje, gdyż wiele projektów oceniono negatywnie. W wielu przypadkach wnioski miały istotne błędy formalne (na przykład nie dotyczyły terenów miejskich), ale są też projekty, co do których – zdaniem mieszkańców – zadecydowało urzędnicze „widzimisię”. Negatywną weryfikację otrzymał m.in. projekt osiedlowy nr 102 (Bartodzieje), złożony przez dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy Annę Rembowicz-Dziekciowską.


CZYTAJ WIĘCEJ: Projekty BBO po weryfikacji. Jej wyniki budzą kontrowersje


Urząd miasta, w obliczu rozpatrzenia odwołań (m.in. dyrektor MPU) postanowił przesunąć termin głosowania na zadania zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Zamiast 20 listopada, odbędzie się ono w terminie od 1 do 30 grudnia. – Podobnie jak w zeszłym roku, głosując możemy zmienić swoje najbliższe otoczenie – wybierając projekt osiedlowy, następnie typując duży projekt ponadosiedlowy oraz wskazując najciekawszy mały projekt społeczny – podkreśla biuro prasowe bydgoskiego ratusza. Jednak w odróżnieniu od zeszłych edycji, w tym roku każdy mieszkaniec będzie mógł zagłosować tylko na jeden projekt osiedlowy, a nie jak wcześniej – na projekty do danej kwoty. Reasumując: bydgoszczanin będzie mógł zagłosować na jeden projekt osiedlowy, jeden projekt ponadosiedlowy i jeden mały projekt społeczny.

Lista projektów pojawi się już wkrótce na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo. Wyniki głosowania mamy poznać w terminie do 20 stycznia 2021 roku. – Wybrane zadania ujęte zostaną w budżecie Miasta Bydgoszczy na 2021 rok. Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty, na realizację konkretnych zadań zgłaszanych przez mieszkańców Bydgoszczy. Do realizacji są kierowane projekty, które uzyskują największą liczbę głosów. W tej edycji BBO na realizację zwycięskich zadań zabezpieczyliśmy pulę 16 mln zł – informuje UMB.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści