Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gmina Koronowo chce wybudować tężnie. Co z pomnikiem „Bohaterom Armii Czerwonej”?

Dodano: 04.10.2023 | 12:10

Na zdjęciu: Burmistrz Koronowa zaznacza, że nie ma jeszcze konkretnej wizji tego miejsca

Fot. IN

Gmina Koronowo przygotowuje się do zadania inwestycyjnego polegającego na zagospodarowaniu terenów przy ul. Witosa i Wąskotorowej w Koronowie. W planach jest m.in. budowa tężni.

W sierpniu tego roku na profilu społecznościowym Gminy Koronowo pojawiła się poglądowa grafika jak ma wyglądać ten teren. W planach jest budowa targowiska przy korcie tenisowym, powstanie terenów zielonych przy istniejącym placu zabaw i naprzeciw „Słodkawy”, a także budowa parkingów (przy punkcie ksero, sklepie ogrodniczym, sklepie monopolowym i w miejscu miasteczka komunikacyjnego). W miejscu, gdzie obecnie są stragany ma powstać pieszo jezdnia.

To jednak nie wszystko. Od strony ul. Paderewskiego przy DPS w planach jest „teren rekreacyjno-wypoczynkowy – tężnie”. To miejsce, gdzie jest cmentarz żołnierzy radzieckich i pomnik „Bohaterom Armii Czerwonej”. Już podczas zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę część mieszkańców zastanawiało się czy tego typu postument powinien znajdować się w mieście.

– Umowa na realizację projektu nie została jeszcze podpisana – wyjaśnia nam burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Nie istnieje zatem żadna wiążąca wizja realizacji w/w zadania. Natomiast poglądowa grafika opublikowana na portalu społecznościowym była jedynie wstępnym szkicowym planem, nie popartym żadną dokumentacją i uzgodnieniami właściwych organów odpowiedzialnych za kontrolę przestrzegania i stosowania przepisów dotyczących ochrony zabytków i opieki nad zabytkami. Jednocześnie podkreślam, że tereny objęte opracowaniem, po zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów i uzgodnień, mogą zostać odmiennie zagospodarowane niż zostało to wskazane na poglądowej wstępnej grafice – dodaje na zakończenie gospodarz gminy Koronowo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments