Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gmina Osielsko szykuje się do budowy dróg. Gdzie mają zostać przeprowadzone prace?

Dodano: 03.05.2024 | 07:40

Na zdjęciu: Gmina jest na etapie rozstrzygania przetargu dla zadania „Budowa dróg na terenie gminy Osielsko”

Fot. archiwum IN

Gmina Osielsko przygotowuje się do realizacji kilku zadań drogowych. Sprawdzamy, gdzie mają zostać przeprowadzone prace.

Gmina jest na etapie rozstrzygania przetargu dla zadania „Budowa dróg na terenie gminy Osielsko”. Zadanie obejmuje budowę ul. Leśnej w Żołędowie, ul. Ametystowej w Osielsku, odcinka ul. Perłowej (od Bałtyckiej do Jantarowej), odcinka ul. Krabowej (od Perłowej do Jantarowej) oraz ul. Jantarowej w Osielsku.

W przypadku ul. Leśnej w Żołędowie nowa nawierzchnia mineralno-asfaltowa o szerokości 4,5-5,5 metra ma pojawić się na odcinku 519 metrów. Zaplanowano też zjazdy, pobocza, korytka ściekowe, rowy, oświetlenie (13 latarni), kanały techniczne, oznakowanie.

Budowa ul. Ametystowej w Osielsku obejmuje natomiast wykonanie jezdni z kostki brukowej o szerokości 5 metrów na odcinku 188 metrów, a także wykonanie poboczy, zjazdów, dojść do furtek, kanału technologicznego, rowów przydrożnych oraz oświetlenia (cztery latarnie).

Budowa odcinka ul. Perłowej (od Bałtyckiej do Jantarowej, długość 272 m), odcinka ul. Krabowej (od Perłowej do Jantarowej, długość 267 m) oraz ul. Jantarowej w Osielsku (łącznie 210 m) ma polegać na wykonaniu jezdni z kostki brukowej o szerokości 5 metrów (do 9 metrów na poszerzeniach), poboczy, zjazdów indywidualnych, wyniesionych skrzyżowań, progów zwalniających, dojść do furtek, kanału technologicznego oraz wykonaniu zieleni.

Gmina łącznie na te trzy powyższe zadania planowała przeznaczyć 4 mln 50 tys. zł. Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.

Rozstrzygnięto natomiast przetarg na budowę ul. Orzechowej (436 metrów), ul. Długiej (418 metrów) i Rybienickiej (360 metrów) w Niwach, a także ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Orzechowej i fragmentu przy ul. Botanicznej. Przetarg wygrała firma Brukbud z Torunia. Koszt inwestycji to 8 mln 864 tys. zł. Prace mają zostać wykonane do końca listopada tego roku.

Oprócz tego rozstrzygnięto przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę chodnika przy ul. Topolowej w Osielsku (od Poprzecznej do Leśnej), budowę ul. Opalowej w Osielsku, budowę sięgacza w ul. Giżyckiej w Niwach, budowę ul. Nad Wąwozem w Jarużynie, budowę ul. Polnej w Żołędowie (kontynuacja od utwardzonej nawierzchni do ul. Klonowej). W innym przetargu wyłoniono wykonawcę projektu dla budowy ul. Jeziorańskiej i Stawowej w Osielsku.