Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesGO Sport w Bydgoszczy zamknięty. Czy to koniec znanej sieci?
go sport
27.04.2022 | 18:27

GO Sport w Bydgoszczy zamknięty. Czy to koniec znanej sieci?

Na zdjęciu: Sklepy sieci GO Sport zostały zamknięte.

Fot. BL94/ CC-BY-SA

Sklepy GO Sport Polska zostały zamknięte. Jeden z nich działał w C.H. Rondo w Bydgoszczy.

GO Sport Polska Sp. z o.o. jest od 2019 roku własnością singapurskiej spółki SPORTMASTER OPERATIONS PTE LTD. Jej założycielami są z kolei oligarchowie Nikołaj i Władimir Fartuszniak, Dmitrij Dojczen i Aleksander Michalski.

Już w lutym Ukraina nałożyła sankcję na spółkę, a we wtorek, 26 kwietnia SPORTMASTER OPERATIONS PTE LTD znalazła się na liście 50 osób i podmiotów gospodarczych objętych sankcjami. Jak wyjaśnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, z racji swojej pozycji rynkowej i dochodów SPORTMASTER jest znaczącym płatnikiem podatków wspierających rosyjski budżet.

Nałożenie sankcji na spółkę GO Sport Polska Sp. z o. o. przyczyni się do zmniejszenia przychodów wymienionej firmy, a tym samym pośrednio wpłynie na zmniejszenie przychodów budżetu Federacji Rosyjskiej, z którego finansowana jest agresja przeciwko Ukrainie – wyjaśnia MSWiA.


CZYTAJ TAKŻE: NOWY, WYJĄTKOWY BUTIK W FOCUSIE


W ramach sankcji zamrożone zostały wszystkie środki finansowe i zasoby gospodarcze spółki. Nie można jej też udostępniać – bezpośrednio ani pośrednio – żadnych środków lub zasobów. Kara pieniężna za złamanie sankcji to nawet 20 mln zł.

Na reakcję spółki nie trzeba było długo czekać. – Zgodnie z prawnymi restrykcjami, od dzisiaj do odwołania zostaje zawieszona działalność wszystkich 25 sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego – czytamy w komunikacie wydanym przez GO Sport Polska. W środę sklepy rzeczywiście nie zostały otwarte. Ponadto nie działa strona internetowa i – jak donosi Puls Biznesu – dostawcy i usługodawcy rezygnują ze współpracy. Firmie trudno nawet znaleźć obsługę prawną.

Go Sport Polska. Co dalej ze sklepami?

W związku z wojną na Ukrainie właściciele firmy już 3 marca mieli podjąć decyzję o sprzedaży spółki w celu zagwarantowania ciągłości zatrudnienia blisko 500 pracowników. Teraz sieć wyjaśnia, że proces jest obecnie „na bardzo zaawansowanym etapie”.

– Na razie możemy komunikować jedynie fakty dotyczące dalszego sposobu funkcjonowania GO Sport Polska na rynku. W kraju firma nie jest rentowna oraz nie przynosi korzyści finansowych obecnym właścicielom od samego momentu zakupu. Pensje, VAT i podatki są płacone w Polsce – czytamy w oświadczeniu. Sieć ma na bieżąco informować o kolejnych działaniach podjętych w związku ze zmianami w strukturach właścicielskich oraz w celu zapewnienia ciągłości zatrudnienia.

Sklep GO Sport Polska w Bydgoszczy mieścił się dotąd w C.H. Rondo przy ul. Kruszwickiej. Sieć działała w Polsce od 1999 roku.

GO Sport w Bydgoszczy zamknięty. Czy to koniec znanej sieci?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments