Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Go to Brand – szansa na duże pieniądze i promocję przebojowych produktów

Dodano: 26.04.2018 | 11:42

Na zdjęciu: O dofinansowanie mogą starać się więc firmy, których specjalnością są biotechnologia i farmaceutyka, sprzęt medyczny budowle i wykańczanie budowli, części samochodowe i lotnicze, maszyny i urządzenia, moda, IT/ICT, jachty i łodzie rekreacyjne, polska żywność oraz branże kosmetyczna, meblarska czy usług prozdrowotnych.

Fot. stock photo

Stworzyłeś produkt, który pokochali klienci? Wiesz, że mogłoby być ich o wiele więcej, gdybyś tylko miał szansę pokazać go światu? Nie zwlekaj i weź udział w konkursie Go to Brand. Możesz otrzymać nawet 850 tys. zł dofinansowania do kosztów promocji twojej marki na nowych rynkach. Do 8 maja firmy z sektora MŚP mogą ubiegać się o wsparcie w promocji swoich marek produktowych zagranicą.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości już po raz czwarty prowadzi konkurs w ramach poddziałania „Go to Brand” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Można uzyskać m.in. refundację kosztów związanych z udziałem w międzynarodowych wydarzeniach branżowych czy doradztwo w zakresie zdobywania nowych rynków dla innowacyjnych produktów za granicą.

Wsparcie jest skierowane do przedsiębiorców działających w sektorach gospodarczych o wysokim potencjale innowacyjnym oraz chcących wypromować swoją markę na jednym z perspektywicznych rynków zagranicznych, tj. Algieria, Indie, Iran, Meksyk, Wietnam.

O dofinansowanie mogą starać się więc firmy, których specjalnością są biotechnologia i farmaceutyka, sprzęt medyczny budowle i wykańczanie budowli, części samochodowe i lotnicze, maszyny i urządzenia, moda, IT/ICT, jachty i łodzie rekreacyjne, polska żywność oraz branże kosmetyczna, meblarska czy usług prozdrowotnych. Przy ocenie wniosków pod uwagę brane są kody PKD wpisane do dokumentu rejestrowego przedsiębiorstwa.

Aplikacje można składać do 8 maja 2018 r., wyłącznie za pośrednictwem Generatora Wniosków na stronie PARP.

Budżet tej edycji konkursu wynosi aż 150 mln zł. Wysokość i poziom wsparcia uzależnione są od formy dofinansowania oraz lokalizacji i wielkości przedsiębiorstwa. Mikrofirma, która ubiega się o refundację kosztów promocji swojej marki w ramach pomocy de minimis, może liczyć nawet na 850 tys. zł (intensywność wsparcia 85%), o ile jest zarejestrowana poza województwem mazowieckim.

Na dofinansowanie na poziomie maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych mogą liczyć firmy ubiegające się o wsparcie w ramach pomocy publicznej. Do 60% kosztów zostanie pokrytych, gdy środki zostaną rozliczone częściowo jako pomoc publiczna, a częściowo jako pomoc de minimis.

W ramach projektu można uzyskać dofinansowanie m.in. do kosztów promocyjnych związanych z udziałem w kongresach, targach, konferencjach i misjach gospodarczych. Do tego zaliczają się wydatki poniesione na wynajem, budowę i obsługę stoiska, materiały promocyjne, organizację pokazów i degustacji, koszty podróży (transportu, ubezpieczenia, zakwaterowania) oraz reklama w mediach targowych. Wsparcie może obejmować ponadto usługi doradcze i szkolenia związane z ekspansją zagraniczną marki.

W związku z prowadzonym naborem PARP prowadzi akcję informacyjną. Pytania można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej PARP w zakładce Centrum Pomocy PARP lub na adres poczty elektronicznej: info@parp.gov.pl. Dodatkowo w środy od 12:00 do 14:00 oraz w piątki od 10:00 do 12:00, dzwoniąc pod numer 22 432 89 37 można porozmawiać z Ekspertami.