Grad bramek w meczu Chemika, kolejna wygrana Zawiszy. Emocjonujący weekend bydgoskich IV-ligowców [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dodano: 25.10.2020 | 13:18

Na zdjęciu: Szymon Maziarz (z lewej) ustalił wynik spotkania Chemika z Kujawianką na 3:3. Na listę strzelców wpisał się wcześniej także Oleg Tabaka (z prawej).

Chemik Bydgoszcz po udanej pogoni zremisował 3:3 na własnym stadionie z Kujawianką Izbica Kujawska, a Zawisza wypunktował przy ulicy Gdańskiej Wdę Świecie 3:1. W ten weekend na boisku nie pokazał się jedynie zespół Budowlanego Klubu Sportowego, który z powodu koronawirusa musiał przełożyć swój wyjazdowy pojedynek z Liderem Włocławek.

Spośród bydgoskich drużyn występujących w IV lidze jako pierwszy w sobotę – już o godzinie 14:00 – zameldował się zespół Chemika. Jego pojedynek z Kujawianką obfitował w wielu zwrotów akcji. Już po siedmiu minutach, dzięki kapitalnemu strzałowi Mateusza Poczwardowskiego z około 25 metrów, goście mogli cieszyć się z prowadzenia. Ale ich radość zmącili po zaledwie dziesięciu minutach sami chemicy – dośrodkowanie z rzutu rożnego i zgranie Maksyma Adamenko zamienił na bramkę Maciej Kot (początkowo sędzia sygnalizował pozycję spaloną, ale jeden z obrońców stał w momencie wspomnianego zgrania przy jednym ze słupków). Zawodnicy z Izbicy Kujawskiej jeszcze przed przerwą ponownie wyszli na prowadzenie – w 32 minucie pod bramką najprzytomniej zachował się Oleg Tabaka, który wymanewrował obronę Chemika i pokonał młodziutkiego Oskara Klona strzałem głową.

Kilka minut po przerwie sytuacja miejscowej ekipy znacznie się skomplikowała. W 53 minucie korner wykonywany przez Kujawiankę zamienił na bramkę doświadczony Łukasz Grube. Po niespełna 10 minutach kolejny stały fragment gry przyniósł kolejnego gola, tym razem dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie główkował Patryk Perliński. Aż wreszcie w 71 minucie akcję lewym skrzydłem skutecznie zamknął najbardziej doświadczony na boisku Szymon Maziarz, ustalając rezultat meczu na 3:3.

BRAMKI Z MECZU CHEMIK BYDGOSZCZ – KUJAWIANKA IZBICA KUJAWSKA (mat. KP Sport)

O godzinie 18:00 swój pojedynek na stadionie przy ulicy Gdańskiej rozpoczęli zawodnicy Zawiszy i świeckiej Wdy. I tu scenariusz pierwszych minut był bardzo podobny do sytuacji z meczu Chemika oraz Kujawianki. Goście wynik otworzyli bowiem już w szóstej minucie, ale pomogło w tym samobójcze trafienie Jakuba Wituckiego. Kwadrans później niebiesko-czarni wyrównali stan rywalizacji za sprawą Adriana Brzezińskiego. Zawisza wyszedł na prowadzenie jeszcze przed przerwą, gdy na listę strzelców wpisał się Korneliusz Sochań.

Po zmianie stron bardzo długo rezultat nie ulegał zmianie. Aż do 90 minuty gry, gdy wynik ustalił na 3:1 Rafał Piekuś. Tym samym zawiszanie odnieśli trzecią wygraną z rzędu, awansując na pozycję wicelidera tabeli kujawsko-pomorskiej IV ligi (prowadzi Włocłavia, Chemik jest aktualnie szósty).

Warto jednak dodać, że przetasowania w tabeli są nadal możliwe. W ten weekend nie odbyło się bowiem aż pięć pojedynków. Powód – za każdym razem ten sam, a więc stwierdzone przypadki koronawirusa u zawodników i konieczność odbycia kwarantanny przez pozostałych graczy. W tym gronie jest między innymi ekipa BKS-u Bydgoszcz, która w sobotę miała zmierzyć się we Włocławku z Liderem.