Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Granaty i amunicja w lesie. Natrafiono na nie podczas prac [ZDJĘCIA]

Dodano: 28.09.2022 | 22:34

Na zdjęciu: Na znalezisko natrafili pracownicy podczas prac leśnych.

Fot. KPP Sępólno Krajeńskie

Na niebezpieczne znalezisko z czasów II wojny światowej natknęli się w miniony poniedziałek (26 września) pracownicy podczas prac na terenie leśnym w powiecie sępoleńskim.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, tuż przed godziną dziewiątą w miejscowości Zaleśniak (gm. Sępólno Krajeńskie). To wtedy – jak relacjonują sępoleńscy funkcjonariusze – pracownicy leśni ujawnili niewybuchy podczas prac na terenie leśnym. – O odkryciu natychmiast powiadomiono dyżurnego sępoleńskiej komendy, policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego – mówi asp. Małgorzata Warsińska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

Teren, na którym znalezione zostały niebezpieczne przedmioty, został szybko zabezpieczony przez funkcjonariuszy, a po kilkudziesięciu minutach na miejsce dojechali także saperzy. – Po dokładnym sprawdzeniu przyległego rejonu zabezpieczono łącznie cztery granaty ręczne produkcji polskiej oraz pięćdziesiąt cztery sztuki amunicji strzeleckiej typu Mauser – wylicza Warsińska. Jak słyszymy, ujawnione rzeczy pochodziły z okresu II wojny światowej, a wojskowi zabrali je na poligon w Chełmnie, gdzie zostały zdetonowane.

To kolejne tego typu znalezisko w regionie. Policjanci kolejny raz przypominają: – Nie wolno dotykać, a tym bardziej przenosić, odkopywać czy manipulować przy tego typu znaleziskach. O znalezieniu niewybuchu, czy niewypału należy powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem innych osób.

0 0 votes
Article Rating
Granaty i amunicja w lesie. Natrafiono na nie podczas prac [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments