Bydgoszcz
21C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 21 • L 21
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePięć osób rannych w wypadku w regionie. Sprawca miał trzy promile alkoholu! [AKTUALIZACJA]
13.05.2017 | 11:41

Pięć osób rannych w wypadku w regionie. Sprawca miał trzy promile alkoholu! [AKTUALIZACJA]

Do zdarzenia doszło około godziny 9:30 - poinformowało stanowisko kierowania Komendy Wojewódzkiej PSP.

Na zdjęciu: W rejonie wypadku ruch odbywał się przez kilkadziesiąt minut wahadłowo.

Fot. KWP Bydgoszcz

Pięć osób zostało przetransportowanych do szpitala w wyniku przedpołudniowego wypadku seata cordoba oraz peugeota 407, do którego doszło na obwodnicy Szubina niedaleko miejscowości Kowalewo. 44-letni sprawca zdarzenia trafił z kolei do policyjnego aresztu – badanie alkomatem wykazało, że miał aż trzy promile alkoholu w organizmie!

Mimo że okoliczności wypadku nadal badają szubińscy funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora, to z ich wstępnych ustaleń wyłania się obraz skrajnej głupoty 44-latka. Zdaniem policjantów, pijany mężczyzna miał, skręcając z obwodnicy w ulicę Jana Pawła II, zajechać drogę jadącemu na wprost peugeotowi, doprowadzając do zderzenia.

W jego wyniku do szpitala w Bydgoszczy trafiły trzy osoby podróżujące peugeotem, w tym dwoje dzieci w wieku 5 oraz 9 lat. Do szpitala trafiły również dwie pasażerki seata – dorosła kobieta oraz 14-letnia dziewczynka.

Sprawca zdarzenia nie odniósł obrażeń. Z uwagi na swój stan został jednak umieszczony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Ruch w rejonie wypadku był przez kilkadziesiąt minut utrudniony.


Powiązane treści