Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 19 • L 17
18C
Nd
17C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIGruczno: Grand Prix w konkursie Smak Roku dla goudy farmerskiej
Grand Prix Smaków roku dla sera od Adamczyków
20.08.2016 | 19:46

Gruczno: Grand Prix w konkursie Smak Roku dla goudy farmerskiej

Jury festiwalowe było prawie jednogłośne, ale wybrać najlepszy produkt spośród ponad stu przedstawionych do oceny, to naprawdę zadanie niełatwe...

Na zdjęciu: Stanowisko zwycięzców - państwa Adamczyków z Kosowa.

Fot. Stanisław Gazda

Profesjonalne jury tegorocznego XI Festiwalu w Grucznie niemal jednogłośnie uznało, że tytuł Smaku Roku należy się goudzie farmerskiej wytwarzanej przez państwa Adamczyków z Kosowa. Pełnej zgody nie było gdyż niektórzy jurorzy chcieli, żeby miano to przypadło ruchankom z fjutem pań z KGW Jeżewo. Ostatecznie ruchanki wygrały w kategorii „potrawy regionalne”. Grand Prix Jury VIP-ów przypadło schabowi dojrzewającemu w ziołach z Rancza Słończ.

O tytuł Smaku Roku ubiegało się ponad stu producentów. Smaki startowały w kilku kategoriach. Jury wybrało laureatów w każdej z nich. Tegorocznymi zwycięzcami są więc – w kategorii „przetwory mięsne i wędliny” – polędwiczki swojskie z GS Pruszcz. W kategorii „przetwory z mleka” – ser szwajcar farmerski państwa Adamczyków z Kosowa. W kategorii „przetwory warzywne i owocowe” – ciasteczka owsiane z miodem z pradoliny Noteci. W kategorii „przetwory z ryb” – kiszone śledzie z Celtyckich Smaków. W kategorii „potrawy regionalne” – ruchanki z fjutem KGW Jeżewo. W kategorii „inne artykuły spożywcze” – olej konopny z Semca. W kategorii „przetwory i wędliny z dziczyzny” – pasztet z dzika w słoiku z Myśliwca. W kategorii „runo leśne” – kurki w zalewie z Borów Tucholskich. Tytuł Miodu Roku 2016  uzyskał miód lipowy Tomasza Paula.

Serwis zdjęciowy dziale FOTORELACJE.


Powiązane treści