Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaGrzegorz Hyży zagra koncert w Parku Przemysłowym!
hyży koncert bydgoszcz
19.09.2018 | 00:50

Grzegorz Hyży zagra koncert w Parku Przemysłowym!

Na zdjęciu: Grzegorz Hyży.

Fot. mat. prasowe

Już w tę sobotę, 22 września od godziny 17:00 na parkingu przed biurowcem Idea Przestrzeń Biznesu w Parku Przemysłowym odbędzie się impreza Park Koncertowo. Na scenie pojawią się Sokół Orkestar i autor radiowych hitów Grzegorz Hyży. O tym, dlaczego koncert odbywa się w dość nietypowej lokalizacji opowiedzieli prezes BPPT Andrzej Półgrabski i organizator wydarzenia Jacek Pawlewski. 

Celem wydarzenia – jak podkreśla prezes zarządu Parku Przemysłowego – jest spełnienie oczekiwań pracowników firm, mających swoją siedzibę w BPPT oraz ich integracja. – Chcieliśmy zaprosić wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do uczestnictwa w koncercie. Chcemy, aby było to święto, w trakcie którego spotkają się osoby, które tu pracują oraz ich rodziny – powiedział Półgrabski. Prezes przyznał, że impreza odbywa się przy wsparciu zakładów działających na terenie Parku. – Za pośrednictwem mediów chciałem podziękować wszystkim firmom zaangażowanym w organizację imprezy. Jest ich bardzo dużo. Wyrażam wdzięczność za życzliwość i podejście do tego typu inicjatyw – dziękował Półgrabski.

Podczas imprezy bydgoszczanie będą mogli przekonać się, jak w ostatnich latach zmienił się ten obszar. Obecnie w 120 firmach zlokalizowanych na terenie Parku pracuje ponad 4000 osób. Prezes zaznaczył, że mieszkańcy korzystają z infrastruktury parku – dróg dla rowerów i chodników – także w wolnym czasie, w celach rekreacyjnych i sportowych.

Za pomocą tego wydarzenia chcemy przybliżyć to miejsce mieszkańcom – także potencjalnym pracownikom i firmom – nie ukrywa Półgrabski. Do tej pory w BPPT organizowano imprezy sportowe, ale koncert ma przyciągnąć w to miejsce nowych odbiorców. Jak powiedział organizator Jacek Pawlewski z firmy Scena Studio, podczas wydarzenia wystąpi grupa Sokół Orkestar i gwiazda wieczoru – Grzegorz Hyży.

Sokół Orkestar lubi przyjeżdżać do Bydgoszczy. Grają muzykę bałkańską połączoną z jazzem, bluesem. To czołówka tego typu muzyki w naszym kraju. W tej chwili Sokół występuje wraz z Justyną Steczkowską w Hiszpanii, ale w piątek wracają do kraju – zakomunikował Pawlewski.

Koncert Sokół Orkestar rozpocznie się o godzinie 17:30. Potrwa on ponad godzinę. Około godziny 19:00 na scenie zamelduje się Grzegorz Hyży. Wykonawca jest znany z takich hitów jak “O Pani”, „Pod wiatr” i “Noc i Dzień”. Obecnie jest jurorem w muzycznym show TVP 2 „The Voice of Poland”. Występ w Parku Przemysłowym odbędzie się w ramach trasy promującej jego ostatni album „Momenty”.

Organizator „Park Koncertowo” podkreśla, że dla uczestników wydarzenia przygotowano też ofertę gastronomiczna. – Będzie można kupić ciepłe dania, kanapki, dania z grilla, przekąski, oczywiście też napoje, zimne piwo – powiedział prezes Półgrabski.

Podczas wydarzenia zostaną też rozstrzygnięte konkursy organizowane przez BPPT. Ponadto, uczestnicy zapoznają się z ofertą Parku i firmami, które inwestują na jego terenie.

ZMIANY W KOMUNIKACJI I ORGANIZACJI RUCHU

W dniu wydarzenia „Park Koncertowo” uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa o numerze 209, kursująca co 20 minut. Jej trasa będzie przebiegać od Ronda Jagiellonów, przez Rondo Kujawskie, ulice Wojska Polskiego i Glinki, aż do BPPT. Ponadto w godzinach popołudniowych i wieczornych w rozkładzie jazdy pojawią się dodatkowe kursy linii 68. Przypominamy, że w związku z obchodami Europejskiego Dnia Bez Samochodu, 22 września przejazdy komunikacją miejską (za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu) są bezpłatne!

209_BPPT

W dniu koncertu – 22 września – na terenie BPPT nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Zamknięte zostaną ulice Falkowskiego i Matuszewskiego, a na Frankego i Rolbieskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Kierowcy będą mogli skorzystać z parkingów, znajdujących się przy zakładach pracy. Wszystkie zmiany ilustruje poniższy schemat (kliknij, aby powiększyć).

Koncert_bppt_mapa-1


Powiązane treści