Bydgoszcz
27C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 27 • L 27
26C
Pon
26C
Wt
27C
Sr
29C
Czw
25C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportGwiazda myśli o reaktywowaniu drużyny seniorów. Boisko ze sztuczną murawą coraz bliżej
Gwiazda Bydgoszcz
13.04.2018 | 10:36

Gwiazda myśli o reaktywowaniu drużyny seniorów. Boisko ze sztuczną murawą coraz bliżej

Seniorzy Gwiazdy nie występują w rozgrywkach ligowych od prawie trzech lat.

Na zdjęciu: Na obiektach bydgoskiej Gwiazdy wkrótce ma pojawić się boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Fot. Stanisław Gazda

Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią na obiekcie bydgoskiej Gwiazdy wkroczyła w kolejny etap. Prace mają zakończyć się przed nadejściem zimy, a klubowi działacze myślą o reaktywowaniu drużyny seniorów.

W ostatnich latach Gwiazda przywróciła dwa boiska naturalne, a powstanie murawy ze sztuczną nawierzchnią umożliwi poprawę jakości treningów w miesiącach jesienno-zimowych. Nowa płyta o wymiarach 115×52 m powstanie między Galerią  Miedzyń a istniejącym boiskiem z bieżnią. Będzie wyposażona w piłkochwyty i ogrodzenie. Zainstalowane zostanie także oświetlenie. W październiku ub. roku złożono wniosek o pozwolenia na budowę. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy inwestycji, zaś zakończenie prac wartych dwa miliony złotych planowane jest na przełom października i listopada. Miasto złożyło już wniosek o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Działaczom Gwiazdy marzy się też jeszcze jedna inwestycja – przebudowa płyty głównej z bieżnią lekkoatletyczną i powstanie budynku klubowego z trybuną. – To jest nasze marzenie. W obecnym budynku wygospodarowaliśmy salkę i cztery szatnie, ale to za mało dla dzieci trenujących w klubie – mówił nam jesienią Radosław Jagodziński, szef sekcji piłki nożnej. Te plany to jednak melodia przyszłości.

Zdecydowanie szybciej można spodziewać się powrotu na boisku seniorów klubu z ul. Bronikowskiego. W przyszłą środę, 18 kwietnia, sekcja piłki nożnej zorganizuje zebranie dla zainteresowanych grą. – „W pierwszej kolejności przyjmujemy naszych wychowanków. Wiemy, jakim zainteresowaniem cieszy się projekt powstania takiej drużyny, więc idziemy do przodu, tworząc możliwość kontynuowania przygody piłkarskiej naszym wychowankom, którzy trenują w  młodszych rocznikach” – czytamy w zaproszeniu wystosowanym przez prezydium sekcji.

Jeszcze dekadę temu – w latach 2007-2010 – piłkarze Gwiazdy występowali w IV lidze. Po spadku z niej wycofali się z rozgrywek i w 2011 roku przystąpili do gry w B klasie. Już w pierwszym sezonie wywalczyli awans, ale jako beniaminek nie zdołali utrzymać się w A klasie. Ostatni raz w rozgrywkach ligowych grali w sezonie 2014/2015. W sekcji piłkarskiej Gwiazdy trenuje obecnie około trzystu młodych adeptów futbolu. Klub współpracuje w zakresie szkolenia z Pogonią Szczecin.

Powiązane treści