Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 5 • L 3
11C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHaibike Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB już jutro. Będzie rekord frekwencji?
rowerowa brzoza - fot Krystian Janik
28.05.2016 | 11:34

Haibike Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB już jutro. Będzie rekord frekwencji?

W niedzielę odbędzie się Haibike VIII Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB.

Na zdjęciu: Przejazd honorowy ulicami miasta podczas jednej z poprzednich edycji.

Fot. Krystian Janik

Już w niedzielę na Rybim Rynku pojawi się blisko ośmiuset kolarzy, aby rywalizować w Haibike Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB. Organizowane po raz ósmy zawody należą do najcięższych maratonów kolarstwa górskiego w tej części kraju.

Baza zawodów zlokalizowana będzie na Rybim Rynku, skąd o godzinie 11:30 nastąpi start honorowy. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 12 w Leśnictwie Bielice. Najpierw wystartują zawodnicy z dystansu 50 km, a następnie kolarze mający do pokonania 30 km.

Rywalizacja toczyć się będzie w klasyfikacjach open, drużynowej oraz z podziałem na kategorie wiekowe. Za pobicie rekordu dłuższej trasy (1:41:50 wśród mężczyzn i 1:55:45 wśród kobiet) organizatorzy zapewniają nagrodę finansową w wysokości 1000 zł. Trasy będą identyczne jak w ubiegłych latach. – Trasy są takie same, żeby uczestnicy mogli porównać swoje czasy z poszczególnych startów. Do dziesiątej edycji nic nie będziemy zmieniać, a kiedy nadejdzie jedenasta edycja, to zobaczymy – tłumaczy Zbigniew Wiśniewski, organizator i sędzia główny zawodów.

Już teraz na listach startowych znajduje się ponad 750 osób, a zapisywać się będzie można także w dniu zawodów na Rybim Rynku. – Bardzo możliwe, że w tym roku padnie rekord frekwencji, dlatego też zdecydowaliśmy zrezygnować z pierwotnie podawanych limitów liczby uczestników – tłumaczy Wiśniewski.

Każdy uczestnik otrzyma numer startowy, pamiątkową koszulkę, bidon, żel energetyczny oraz prawo do skorzystania z posiłku regeneracyjnego na mecie oraz udziału w losowaniu nagród rzeczowych. Na tych, którzy dojadą do mety czekać będą także medale.


Powiązane treści