Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 3 • L 2
4C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesHat-trick Pesy. Jej piętrowy pociąg został Dobrym Wzorem 2016 [ZDJĘCIA]
Sundeck Pesa
21.10.2016 | 16:05

Hat-trick Pesy. Jej piętrowy pociąg został Dobrym Wzorem 2016 [ZDJĘCIA]

Instytut Wzornictwa Przemysłowego kolejny raz docenił projekt bydgoskiej firmy.

Na zdjęciu: Piętrowy pojazd push-pull Sundeck w barwach Kolei Mazowieckich.

Fot. mat. prasowe

W 2013 roku lokomotywa Gama, w ubiegłym roku – tramwaj Krakowiak, a teraz pociąg Sundeck – Pesa po raz kolejny została doceniona przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, otrzymując za swój piętrowy pojazd tytuł Dobrego Wzoru 2016 w dziedzinie transportu i komunikacji.

Sundecki bydgoskiego producenta to pojazdy typu push-pull (pchaj-ciągnij), a więc dysponujące wagonem sterowniczym, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom umożliwiają przewoźnikowi ich niemal dowolne skracanie bądź wydłużanie (warunkiem jest kompatybilność systemu sterowania). W pierwszej połowie stycznia bieżącego roku zasiliły one flotę Kolei Mazowieckich. I zostały zgłoszone – jako jeden z 222 produktów bądź usług – do miana Dobrego Wzoru.

Jak poinformował w czwartek IWP, jury doceniło projekt autorstwa Bartosza Piotrowskiego, Mariusza Gorczyńskiego oraz Wojciecha Rzeszety, zwracając uwagę na fakt, że produkt Pesy to „najbardziej uniwersalny i najefektywniejszy jak dotąd polski skład wagonów odpowiadający na potrzeby komunikacyjne miast”. Kilkunastoosobowa kapituła konkursu pod przewodnictwem Katarzyny Rzehak, dyrektor kreatywnej IWP, doceniła także rozwiązania wnętrz wagonów pociągu spełniające „wszystkie normy ergonomiczne”.

Konkurs Dobry Wzór organizowany jest od 1993 roku. Jego celem jest wyróżnienie produktów o szczególnych walorach wzornictwa, a także wspieranie ich producentów oraz dystrybutorów.


Powiązane treści