Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Helena Ostrowicka z UKW otrzymała tytuł profesora

Dodano: 20.02.2024 | 19:39

Na zdjęciu: Helena Ostrowicka otrzymała tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika.

Fot. UKW

Prof. Helena Ostrowicka uzyskała tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Kobieta od niemal 30 lat związana jest z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. 

Helena Ostrowicka zaczynała swoją karierę naukową jako studentka i doktorantka, a następnie jako nauczycielka akademicka. Z UKW (wcześniej Wyższą Szkołą Pedagogiczną i Akademią Bydgoską) związana jest od wielu lat. Obecnie pełni funkcję dziekana Wydziału Pedagogiki oraz kieruje Katedrą Metodologii Badań i Studiów nad Dyskursem. Po kilkunastu latach pracy naukowej dr hab. Helena Ostrowicka otrzymała – decyzją Prezydenta RP z 2 lutego – tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika.

Nowa profesor jest autorką lub współautorką ponad 70 publikacji naukowych, które można znaleźć w renomowanych wydawnictwach oraz polskich i zagranicznych czasopismach. Prof. Ostrowicka prowadzi również badania na pograniczach dyscyplin naukowych, pedagogiki ogólnej, metodologii badań społecznych, pedagogiki młodzieży oraz polityki wobec szkolnictwa wyższego. Współpracuje z wieloma czasopismami naukowymi jako recenzentka oraz redaktorka. Wielokrotnie opiniowała również wnioski o finansowanie projektów badawczych w konkursach naukowych.


CZYTAJ TAKŻE: Stomatologia w Bydgoszczy! Rafał Bruski przekazuje budynek na potrzeby kierunku lekarsko-dentystycznego


Za swoje osiągnięcia naukowe, dydaktyczne oraz organizacyjne prof. Ostrowicka była kilkukrotnie wyróżniana Nagrodą Rektora UKW. W 2020 roku otrzymała Nagrodę Naukową Prezydenta Miasta Bydgoszczy za całokształt pracy naukowej i organizacyjnej, a dwa lata później – Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej. Prywatnie jest matką dorosłego już syna. Uwielbia kino Woody’ego Allena, muzykę, taniec oraz spontaniczne podróże.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments