Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 3 • L 3
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportHokeiści BKS Bydgoszcz bez finału II ligi. Rywale z Warszawy ponownie okazali się lepsi
14.03.2017 | 20:57

Hokeiści BKS Bydgoszcz bez finału II ligi. Rywale z Warszawy ponownie okazali się lepsi

Zawodnikom Budowlanego Klubu Sportowego nie udało się odwrócić losów rywalizacji półfinałowej w grupie północnej II ligi hokeja na lodzie.

Na zdjęciu: Hokeiści BKS-u nie zagrają w finale.

Fot. mat. prasowe

Zawodnikom Budowlanego Klubu Sportowego nie udało się odwrócić losów rywalizacji półfinałowej w grupie północnej II ligi hokeja na lodzie. W miniony weekend po raz drugi ulegli Warsaw Capitals i to stołeczni gracze zagrają o końcowy triumf w rozgrywkach.

Sytuacja bydgoskich hokeistów po porażce w Toruniu z ekipą Capitals 6:10 nie była najlepsza. Nie poprawiał jej w dodatku fakt braków kadrowych, które uwidoczniły się już w pierwszej tercji sobotniego meczu na Torwarze. Gospodarze zaaplikowali BKS-owi aż trzy bramki, zapewniając sobie komfort na kolejne minuty meczu.

Tyle że bydgoszczanie nie zamierzali złożyć broni i odważnie ruszyli do ataku po wznowieniu rywalizacji. Na swojego pierwszego gola musieli czekać jednak aż do 35 minuty. Wówczas trafienie zanotował Grzegorz Borkowski. Niespełna minutę później kontaktową bramkę zdobył Mateusz Barański i wydawało się, że inicjatywa znajduje się po stronie BKS-u. Przerwali ją sędziowie, raz po raz karząc gości kolejnymi wykluczeniami (łącznie, wliczając w to kary przyznane równo z końcową syreną, bydgoszczanie uzbierali aż 99 minut kar!). W międzyczasie, czwarte trafienie dla warszawskiego zespołu zanotował Maciej Młynarczyk i to przy stanie 4:2 obie ekipy przystępowały do ostatnich 20 minut meczu.

W niej przyjezdni postawili wszystko na jedną kartę, ale odważna gra w ofensywie przełożyła się na luki w obronie. Capitals – za sprawą Marcelego Jagieły i Jarosława Grzesika – podwyższyli prowadzenie na 6:2. Wprawdzie bydgoszczanie ponownie odpowiedzieli – i to znów na dystansie kilkudziesięciu sekund – dzięki trafieniom Szymona Kilińskiego i ponownie Barańskiego, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Gol strzelony w przewadze w 56 minucie przez Michała Główkę przesądził losy rywalizacji.

W finale II ligi, dzięki dwóm wygranym meczom z BKS-em, zagrają Warsaw Capitals.

1/2 finału play-off – II liga (grupa północna) – Torwar, Warszawa / 11 marca
WARSAW CAPITALS – BKS BYDGOSZCZ 7:4 (3:0, 1:2, 3:2)

bramki dla BKS-u: Mateusz Barański 36′, 55′, Grzegorz Borkowski 35′, Szymon Kiliński 55′


Powiązane treści