Huśtawka nastrojów Noteci. Z happy-endem!

Dodano: 04.03.2017 | 21:32

W sobotę Noteć inowrocław pokonała ACK UTH Rosę Radom.

Na zdjęciu: Koszykarze Noteci mieli w sobotę powody do radości.

W sobotnim meczu I ligi koszykarze Noteci Inowrocław pokonali ACK UTH Rosę Radom 73:69. Kibice zgromadzeni w hali przeżywali prawdziwą huśtawkę nastrojów.

Noteć dobrze zaczęła mecz i po I kwarcie prowadziła 24:13. Później jednak lepiej spisywali się goście, którzy przed przerwą nieznacznie zmniejszyli straty (34:28 po II kwartach), a w trzeciej odsłonie rozbili miejscowych. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami podopieczni Karola Gutkowskiego prowadzili 54:46.

W ostatnich 10 minutach gry Noteć szybko dogoniła rywali i obie drużyny stoczyły zażartą walkę o zwycięstwo. W samej końcówce gospodarze skutecznie wykonywali rzuty osobiste i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Najwięcej punktów – 24 – zdobył Dawid Adamczewski.

Dla inowrocławian było to drugie zwycięstwo z rzędu. Obecnie zajmują ósme miejsce w tabeli, a za tydzień zagrają w Pruszkowie.